Торішня картопля вже втричі дорожча, ніж минулого року: які ціни

Торішня картопля вже втричі дорожча, ніж минулого року: які ціни
Фото: з відкритих джерел

Ціни на торішню картоплю на українському ринку поповзли вгору. Наразі фермери пропонують до продажу цей овоч вже втричі дорожче, ніж у минулому році.

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit з посиланням на учасників ринку.

Дефіцит якісної картоплі вплинув на вартість

Зазначається, що на сьогоднішній день виробники відвантажують картоплю врожаю 2023 року по 15-22 грн/кг залежно від якості, сорту та обсягу партії, що в середньому на 27% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами операторів ринку, підвищувати ціни на картоплю фермерам вдається за рахунок сезонного скорочення пропозиції в умовах стабільного попиту.

“Також варто відзначити, що оптові компанії нерідко скаржаться на нестачу якісної картоплі у виробників, що не дозволяє їм сформувати достатню кількість партій для закупівлі”, – зауважують аналітики.

Вони додають, що на сьогоднішній день торішня картопля в Україні коштує в середньому вже в 3,4 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

“При цьому багато операторів ринку впевнені у подальшому подорожчанні цієї продукції, оскільки відсоток некондиційної картоплі цього року є досить високим, а запаси в господарствах населення продовжують стрімко скорочуватися”, – прогнозують аналітики.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/torishnya-kartoplya-vzhe-vtrychi-dorozhcha-nizh-mynulogo-roku-yaki-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати