Трамп вводить мита на мексиканське авокадо, що вплине на європейський ринок

Не так давно адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа запровадила 25% мита на мексиканський експорт, що суттєво змінило ситуацію на світовому ринку авокадо. Згідно з інформацією Асоціації експортерів авокадо Кенії, Мексика, зіштовхнувшись із підвищеними тарифами на експорт до США, почала перенаправляти свої обсяги продукції — приблизно 1,3 мільйона тонн на рік — на європейський ринок.
Про це розповідає AgroReview
У критичний сезон для Європи (з травня по вересень) додатковий сезонний обсяг у 500 000–600 000 тонн з Мексики значно збільшить загальне споживання авокадо в Європі, яке наразі становить близько 800 000 тонн.
«Цей додатковий обсяг створює висококонкурентне середовище, особливо для кенійських експортерів, які зазвичай відправляють лише 70 000–100 000 тонн до Європи протягом того самого періоду. Історично склалося так, що надлишок пропозиції на ринку призводив до значного падіння цін», — зазначає Асоціація у публікації.
Експерти попереджають, що в умовах підвищеного тиску на ринку, кенійські виробники можуть стикатися з необхідністю продавати продукцію собі у збиток, шукати менш прибуткові ринки або ж ризикувати залишити невикористані, швидкопсувні запаси.
На відміну від сезонного експорту з Перу, який зазвичай закінчується до жовтня, безперервні поставки з Мексики призведуть до відсутності паузи під час пікового сезону в Європі. Така ситуація підкреслює невизначеність та ризики, з якими стикаються аграрії.
Аналітики EastFruit зазначають, що американським споживачам доведеться платити більше за авокадо, що вплине на зниження споживання. Постачання авокадо на ринок буде здійснюватися з Мексики, Чилі та Перу. Таким чином, рішення Трампа про введення мит на імпорт з Мексики фактично субсидіюватиме європейських покупців за рахунок американців.
Професійні аналітики вважають, що не всі мексиканські авокадо будуть перенаправлені до Європи, але це створює тиск на ціни авокадо в усьому світі, підвищуючи їх у США. У результаті виграють не тільки споживачі в Європі, а й в Азії. Проте виробники авокадо матимуть можливість постачати свою продукцію до США, що не зможе запобігти зростанню цін, оскільки Мексика знаходиться ближче, ніж альтернативні постачальники.
В довгостроковій перспективі рішення адміністрації Трампа може негативно вплинути на всіх учасників ринку, включаючи споживачів в Європі та Азії. Очікуване зниження рентабельності вирощування авокадо може призвести до скорочення його пропозиції, тоді як попит продовжуватиме зростати. В результаті, ціни на авокадо можуть зрости в усіх регіонах, відображаючи штучно створені неефективності та бар’єри, а порушення ланцюга постачання потребуватиме часу для відновлення, навіть після скасування тарифів.