Три найбільші молочні господарства Харківщини досі в окупації 

Три найбільші молочні господарства Харківщини досі в окупації 
Фото: з відкритих джерел

На Харківщині три найбільші підприємства молочної галузі залишаються у тимчасовій окупації. Водночас, у 14 господарствах внаслідок ворожих обстрілів є руйнування тваринницьких об’єктів, у 13 з них зафіксовано загибель тварин.

Наразі підприємства тваринництва на Харківщині намагаються потроху вести облік втрат. Утім, досі немає відповідної методики, щоб повноцінно розпочати процес підрахунку збитків та недоотримання вигоди, щоб претендувати на відшкодування у майбутньому.

«Втрати продукції тваринництва у поточному році близько 50% — це молоко та м’ясо. Свинина — до 70% втрат, тому що найбільші свинокомплекси знаходилися в окупації та мають величезні втрати. У поголів’я — це десятки тисяч загиблих тварин, а також зруйновані приміщення та вкрадене обладнання», — повідомив Олександр Масюк, начальник відділу тваринництва та селекційно-племінної роботи департаменту агропромислового розвитку ХОВА.

Суттєвих втрат зазнало і м’ясне птахівництво, два промислових комплекси знаходилися в окупації.

Зазначається, Харківщина є центром наукового та племінного птахівництва України. Окрім проведення наукових досліджень, в регіоні зберігається унікальна колекція українських порід курей та індиків.

За словами директора Державної дослідної станції птахівництва НААН України, доктора сільськогосподарських наук Олега Катеринича, попри розташування центра наукового птахівництва у безпосередній близькості до бойових дій — генофонд птиці не було втрачено.

Джерело: milkua.info

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/try-najbilshi-molochni-gospodarstva-harkivshhyny-dosi-v-okupacziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати