Туреччина може продовжити заборону на імпорт пшениці на тлі гарного урожаю та значних запасів

Туреччина може продовжити заборону на імпорт пшениці на тлі гарного урожаю та значних запасів
Фото: з відкритих джерел

За прогнозами Інституту TurkStat, у 2024/25 МР Туреччина може зібрати 21 млн т пшениці, що на 4,5% поступатиметься показнику попереднього сезону. Наразі у більшості регіонів якість пшениці дуже гарна.

Запаси пшениці в країні, за даними IGC, складають 8,1 млн т, що на 1,5 млн т поступається торішньому рівню, але значно перевищує середній показник.

На тлі високого виробництва та запасів державна агенція ТМО купує пшеницю за низькими цінами, що не подобається фермерам, які стикаються з 75% інфляції. Щоб виправити ситуацію, влада Туреччнини з 6 червня ввела заборону на імпорт пшениці. Учасники внутрішнього ринку вважають, що заборона буде продовжена до кінця 2024 р, але це залежатиме від запасів та якості пшениці.

На заборону імпорту ринок відреагував зниженням цін, зокрема й вартості фрахту в Азові та Мраморному морі, де проходили активні поставки пшениці з рф. Так, ставки фрахту на каботажні перевезення пшениці з рф до Туреччини знизилися з 28-30 $/т до 13 $/т.

Після введення Туреччиною заборони рф доведеться шукати нові ринки збуту для своєї пшениці. Імовірно, вона активізує поставки до Єгипту, Сирії та інших країн Північної Африки, що посилить конкуренцію з Україною, яка також експортує пшеницю на ці ринки.

Наразі ринок очікує зустрічі президентів Туреччини та рф, яка пройде в Астані 3-4 липня, оскільки рф проситиме зробити виключення із заборони на імпорт пшениці, щоб продовжити поставки до Туреччини.

За даними брокера Kronmark Turkey, поки ТМО не планує проводити міжнародний тендер по закупівлі пшениці на тлі наявних значних запасів в країні. Тому подальші закупівлі визначатиме попит на пшеницю.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/turechchyna-mozhe-prodovzhyty-zaboronu-na-import-pshenyczi-na-tli-garnogo-urozhayu-ta-znachnyh-zapasiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН