Туреччина веде переговори щодо продовження “зернової угоди”, є позитивні сигнали

Туреччина веде переговори щодо продовження “зернової угоди”, є позитивні сигнали
Фото: з відкритих джерел

Офіційна Анкара продовжує контакти з ООН, Україною та РФ щодо продовження “зернової угоди”, термін дії якої закінчується 18 березня.

Про це заявив міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акара, якого цитує видання “Анадолу”.

“Київ повідомив, що схвалює повторне продовження ініціативи. Москва також дотримується позитивного порядку денного з цього питання. Ми, своєю чергою, сподіваємось і очікуємо на продовження домовленості з урахуванням вкладу всіх сторін. Продовжуємо роботу у цьому напрямі”, – заявив міністр.

Акара зауважив, що до цього часу по “зерновому коридору” у Чорному морі пройшло 790 суден, які доставили на світовий ринок близько 23,5 млн тонн агропродукції.

За даними турецького видання, 40% поставок агропродукції було здійснено в Європу, 30% – в країни Азії. У Туреччину “зерновим коридором” було експортовано 13% агропродукції, в Африку – 12%. 5% припали на країни Близького Сходу.

Нагадаємо, що зернова угода, яка має на меті забезпечення безпечного проходу суден з кількох українських портів для експорту продовольства, була підписана 21 липня 2022 року. 19 листопада угоду було подовжено на 120-денний термін. Термін її дії закінчується 18 березня 2023 року.

Влада України веде перемовини про продовження угоди з партнерами – ООН та Туреччиною. Також українська сторона звернулася з проханням щодо збільшення кількості інспекцій та включення до ініціативи порту Миколаєва.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/turechchyna-vede-peregovory-shhodo-prodovzhennya-zernovoyi-ugody-ye-pozytyvni-sygnaly
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати