Чому новонароджене теля не можна відокремлювати від матері одразу

У новонародженого теляти спостерігається недосконалий механізм регулювання водного балансу, що викликано недостатнім звуженням кровоносних судин. У разі розвитку захворювання шлунково-кишкового тракту через зневоднення, загибель теляти може настати дуже швидко, що підкреслюється у журналі The Ukrainian Farmer.
Про це розповідає AgroReview
Слизова оболонка верхніх дихальних шляхів і легень новонародженого теляти є вразливою, оскільки містить мало лімфоїдних фолікул і лімфоцитів. Таким чином, організм теляти різко реагує на зниження температури навколишнього середовища, що може проявитися у вигляді пригнічення, ознобу та діареї. Виходячи з цього, новонароджене теля не слід одразу відокремлювати від матері.
Важливість материнської турботи
Крім того, важливо пам’ятати, що до 8% повітрообміну у новонароджених відбувається через шкіру. Під впливом лізоциму, антибактеріального ферменту, що міститься у материнській слині, шкірний покрив теляти набуває бактерицидних властивостей. Масаж також має позитивний вплив на шкіру, м’язи та діафрагму, покращуючи вентиляцію легень і кровообіг.
Під час процесу облизування теляти, організм матері також отримує позитивні зміни, оскільки швидше відбувається видалення післяпологових виділень.
Нагадаємо, важливо дати молозиво теляті не пізніше як через годину після народження.