Ціни на молоко-сировину в Україні у березні були на 28% нижчими, ніж у Європі

Середньозважена ціна трьох ґатунків молока на 7 квітня 2025 року склала 16,15 грн/кг (без ПДВ), що на 25 копійок менше, ніж у попередньому місяці. Про це заявив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Про це розповідає AgroReview
Згідно з даними, середня закупівельна ціна молока екстраґатунку зменшилася на 25 копійок у порівнянні з початком березня і становить 16,25 грн/кг. Ціни в господарствах коливалися від 15,5 до 16,5 грн/кг.
Вищий ґатунок на 7 квітня в середньому коштував 16 грн/кг, що на 30 копійок менше, ніж місяць тому. Діапазон цін на молоко цього ґатунку коливався в межах 15,3-16,2 грн/кг. Середня ціна на молоко першого ґатунку знизилася на 20 копійок з початку березня, досягнувши 15,65 грн/кг, а мінімальна ціна в господарствах становила 15 грн/кг, максимальна – 15,8 грн/кг.
Ситуація на ринку молока
Георгій Кухалейшвілі зазначив, що на початку квітня надлишки молока-сировини скоротилися і наблизилися до балансу. З активізацією експорту молочної продукції залишки біржових товарів на складах майже зникли. Таким чином, коридор мінімальних і максимальних цін залишився стабільним, а зміни відбулися в середині цінового діапазону через збільшення обсягу експорту.
Виклики для галузі
В березні молоко-сировина в Україні виявилася на 28% дешевшою, ніж у Європі, що підвищило інтерес до вітчизняної продукції на ринках збуту. Зменшення курсу долара може стримувати ріст цін на молоко-сировину в Україні. Компанії отримують виручку за експортоване сухе молоко в доларах, тому вартість товару в гривнях може знижуватися, впливаючи на ціни на молоко-сировину. Експерт також додав, що в березні рентабельність виробництва сухого молока та вершкового масла була збитковою.
Серед реальних загроз для української молочної галузі варто відзначити випадки ящуру в сусідніх Словаччині та Угорщині.