Перспективи популярності козлятини та продукції з козячого молока в Україні

Козлятина залишається малопоширеним продуктом серед українських споживачів, і над підвищенням її популярності активно працюють вітчизняні фермери. Одним із таких є господарство «Тетяна 2011», яке спеціалізується на козівництві та виробляє молочну продукцію під торговою маркою Zinka.
Про це розповідає AgroReview
Складнощі збуту та адаптація виробників
Керівник господарства Василь Цвик у своєму інтерв’ю зазначив, що кілька років тому навіть козяче молоко та продукти з нього були для українців новинкою. Зараз виробники прагнуть наблизити ці продукти до ширшого споживача, проте, за словами фермера, зростання обсягів продажів нині ускладнене через низку об’єктивних причин.
«Вісім років тому й козине молоко, і йогурти з нього були незвичними, ‒ нагадав він. ‒ Ми популяризуємо наші продукти. Щоправда, дуже важко казати щодо збільшення обсягів продажів за нинішніх умов».
З початком повномасштабної війни «Тетяна 2011» була змушена зменшити асортимент сирів і молочної продукції через періоди, коли торговельні мережі не приймали ці товари, а також через значні труднощі з логістикою. Зараз на фермі виготовляють понад 15 видів сирів, тоді як до війни їх було близько 25.
Майбутнє козівництва на українському ринку
Василь Цвик переконаний, що перспективи розвитку козівництва в Україні значною мірою залежать від купівельної спроможності населення. Якщо попит на продукцію з козячого молока та козлятину зростатиме, фермери зможуть розширювати виробництво та пропонувати споживачам нові товари.