Прогноз зростання виробництва продукції тваринництва в Україні до 2025 року

Прогноз зростання виробництва продукції тваринництва в Україні до 2025 року
Фото: з відкритих джерел

У 2025 році виробництво продукції тваринництва в Україні, за прогнозами, зросте на 1,5% в порівнянні з попереднім роком, досягнувши 216,6 млрд грн (в постійних цінах 2021 року).

Про це розповідає AgroReview

Таку інформацію озвучив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ ІАЕ) академік НААН Юрій Лупенко в повідомленні установи. Він зазначив, що в 2025 році очікується збільшення обсягів виробництва худоби та птиці на 3,1%, що зумовлено зростанням обсягів вирощування свиней та птиці.

«Не зважаючи на втрати та виклики воєнного стану, спричинені повномасштабною агресією рф проти України, у 2025 році за рахунок нарощування поголів’я в усіх категоріях господарств на 1,0% (зокрема, на підприємствах – на 2,6%) виробництво птиці зросте проти показників мирного 2020 року на 6,2%, перевищивши водночас результат 2024 року на 5,5%», — поінформував Юрій Лупенко.

На думку науковців, обсяги виробництва свинини збільшаться на 4,6% внаслідок зростання реалізації продукції в живій масі, зокрема на підприємствах – на 4,1%, а в господарствах населення – на 5,5%. Проте, через скорочення поголів’я великої рогатої худоби (без корів) на 4,3%, очікується суттєве зменшення виробництва м’яса ВРХ на 12,3%.

Також прогнозується спад виробництва м’яса овець і кіз на 8,3%, що пов’язано зі скороченням їх поголів’я на 6,8%. Виробництво молока залишиться майже на рівні 2024 року (-0,5%), хоча поголів’я корів продовжить зменшуватися на 6,0%. Яєць, у свою чергу, буде вироблено на 0,9% більше, ніж у попередньому році.

Загалом, за прогнозами ННЦ ІАЕ, 2025 року виробництво валової продукції тваринництва збільшиться на 1,5% у порівнянні з минулим роком, що свідчить про відновлення довоєнних тенденцій розвитку галузі після різкого спаду через збройну агресію рф, тимчасову окупацію територій та воєнні дії.

«За умов нарощування поголів’я всіх видів тварин та птиці, насамперед у спеціалізованих підприємствах, що мають більший потенціал до нарощування продуктивності та забезпечення якості, 2025 рік має перспективу закласти підвалини для стабілізації відновлюваного функціонування галузі тваринництва», — підсумував Юрій Лупенко.

Перегляди: 26
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/tvaryny/prognoz-zrostannya-vyrobnycztva-produkcziyi-tvarynnycztva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    Новини