В Україні розвивають та оновлюють 125 молочних ферм у центральних і західних областях

Молочна галузь України продовжує активний розвиток, незважаючи на втрати виробничих потужностей на сході країни. В останні роки ключові інвестиції у молочне виробництво зосереджуються у центральних і західних регіонах, де розпочато будівництво та модернізацію 125 молочних ферм.
Про це розповідає AgroReview
Інвестиції у майбутнє молочної галузі
Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час галузевої конференції, поточні проекти у молочному секторі є стратегічною інвестицією у майбутнє агропромислового комплексу. Нові й модернізовані ферми мають не лише підвищити виробничий потенціал, а й забезпечити сталий розвиток галузі та її конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
Віталій Коваль підкреслив, що стійкість молочного бізнесу є прикладом для інших секторів економіки. На його думку, ефективний розподіл маржі між усіма учасниками ланцюга — виробниками, переробниками та роздрібною торгівлею — стає питанням не лише економічної вигоди, а й довіри.
«Лише синергія між усіма учасниками може дати той ефект масштабу, який дозволить створювати додану вартість і в країні, і для експорту. Вдячний за відкритий і фаховий діалог. Це була плідна розмова, яка, переконаний, матиме практичні результати для галузі. Ціноутворення — ключ до справедливості в ланцюгу», — наголосив Віталій Коваль.
Перехід до продукції з доданою вартістю
Міністр також зазначив, що для української молочної галузі настав час перейти від експорту сировини до виробництва готової продукції з високою доданою вартістю. Він навів приклад: середня вартість тонни українського агроекспорту становить 291 євро, тоді як в країнах ЄС цей показник сягає 1536 євро. Така різниця демонструє переваги розвитку переробної промисловості та експорту готової продукції.
На думку Віталія Коваля, необхідно прагнути до того, щоб понад половину аграрного сектору становили саме тваринництво та переробка, що дозволить підвищити доходи фермерів, сприятиме розвитку регіонів і зміцнить конкурентоспроможність України на світовому ринку.