ЄС визнає необхідність підтримки конкурентоспроможності тваринництва

Європейська комісія (ЄК) в своєму новому стратегічному документі під назвою «Бачення сільського господарства та продовольства» підкреслила важливість стійкості та конкурентоспроможності тваринницького сектора.
Про це розповідає AgroReview
Згідно з інформацією, сектор тваринництва стикається з високими ризиками через глобальну конкуренцію та економічні потрясіння. Європейські фермери, які повинні дотримуватись високих екологічних і соціальних стандартів, виявляються в умовах нерівної конкуренції на світовому ринку.
Документ відзначає, що дотримання стандартів ЄС створює додаткові витрати для фермерів, які ринок не завжди компенсує. У зв’язку з цим ЄК визнає необхідність впровадження спеціальних заходів для підтримки конкурентоспроможності європейського тваринництва.
«Тваринництво є і залишатиметься невід’ємною частиною сільського господарства ЄС, його конкурентоспроможності та згуртованості. Стале тваринництво має вирішальне значення для економіки ЄС, життєздатності сільських регіонів, збереження навколишнього середовища та сільських ландшафтів», — йдеться в документі.
ЄК також підкреслює, що для подальшого розвитку галузі необхідний індивідуальний підхід, замість універсальних рішень. Для цього пропонуються територіально адаптовані заходи, які сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності та екологічної сталісті тваринництва.
Однією з ключових ініціатив є створення «ланцюга передового тваринницького виробництва», що включає впровадження інноваційних методів ведення господарства, покращення умов виробництва та розвиток відповідних технологій. Крім того, ЄК планує визначити основні виклики, з якими стикається сектор, та можливі шляхи їх розв’язання. Це включає аналіз глобальної конкуренції, необхідних інструментів підтримки та можливість впровадження «заходів взаємності», а також зменшення негативного впливу тваринництва на клімат і довкілля.
Документ також акцентує на впливі тваринництва на зміну клімату, підкреслюючи важливість збереження природних пасовищ, які критично необхідні для запобігання деградації земель і підтримки біорізноманіття.
У майбутньому Спільна аграрна політика (CAP) розглядатиме можливості підтримки фермерів у зменшенні викидів парникових газів, зосереджуючи увагу на:
- покращенні управління поживними речовинами на фермах;
- розвитку циркулярних (замкнених) систем використання поживних речовин, що дозволить скоротити застосування синтетичних добрив;
- контролю викидів від тваринництва, особливо у регіонах із високою концентрацією ферм.