Тиск заради штрафу: тепличний комбінат заявив про зловживання монополіста

Тиск заради штрафу: тепличний комбінат заявив про зловживання монополіста
Фото: з відкритих джерел

Підприємству Уманський тепличний комбінат, яке вирощує овочі понад 40 комунальне підприємство «Уманьводоканал» в односторонньому порядку припинило надання послуг водопостачання та водовідведення. І це при тому, що заборгованості чи інших порушень договору з боку тепличного комбінату немає.

З такою проблемою до ВАР звернувся учасник асоціації — директор «Уманського Тепличного Комбінату» (ПОСП «УТК») Микола Гордій.

«КП «Уманьводоканал» не наводить конкретні норми вимог Договору та Правил, які підтверджують порушення з боку ПОСП «УТК» тих чи інших їхніх положень, натомість Відповідач обмежується виключно загальними формулюваннями та абстрактними судженнями, поміж тим вчиняє протиправні дії, які наносять значні збитки Заявникові та впливають на його фінансовий стан. Незаконні дії КП «Уманьводоканал» призводять до недоотримання ПОСП «УТК» послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, необхідних для здійснення господарської діяльності, за відсутності альтернативних джерел придбання цих послуг у м. Умань», — йдеться у зверненні.

Аналізуючи положення ряду законодавчих актів, а саме Закону України «Про природні монополії» від 20.04.2000 року № 1682, Закону України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 року № 2210, можна дійти висновку, що КП «Уманьводоканал» є суб’єктом природної монополії, а вищевказані протиправні дії монополіста є порушенням економічної конкуренції.

З відповідними заявами Уманський тепличний комбінат звернувся до Антимонопольного комітету України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Однак, водопостачання наразі поновлено, а тепличний комбінат зазнає збитків та ризиків несвоєчасного виконання зобов’язань перед партнерами.

На підприємстві заявляють, що дії Уманьводоканал спрямовані виключно на тиск задля отримання неправомірного штрафу передбаченого Договором № 299 та Правил.

«Вищевказане підтверджується тим фактом, що в ході судових слухань в Господарському суді Черкаської області та в Північному господарському апеляційному суді по справі № 925/895/20, було відмовлено у позовних вимогах КП «Уманьводоканал» до ПОСП «УТК» про стягнення грошових коштів у сумі 1 050 317 гривень, після чого монополіст вирішив вжити інших дій направлені на отримання неправомірних штрафів», — зазначається у зверненні.

ВАР своєю чергою закликала Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського та голови Антимонопольного комітету України Ольги Піщанської втрутитись у ситуацію, залучивши відповідні органи для фахового розгляду та вирішення даного питання в найкоротші терміни.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/tysk-zarady-shtrafu-teplychnyj-kombina-zayavyv-pro-zlovzhyvannya-monopolista
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
2