У бідних країнах зерно вже за ціною діамантів, – Горбачьов

У бідних країнах зерно вже за ціною діамантів, – Горбачьов
Фото: з відкритих джерел

Нестача українського зерна позначається на всьому світовому ринку, але б’є насамперед по найбідніших країнах. Нівелювати цей ефект без України неможливо. Про це сказав президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Згадуючи заяву путіна про нібито готовність рф безоплатно надати зерно найбіднішим країнам Африки та Азії для подолання кризи, експерт зазначив, що світ улаштований складніше, ніж заявляє кремлівський диктатор.

“Звичайно, ця заява має виключно політичний характер. Жодної технічної реалізації вона під собою не має і не може мати. Справа в тому, що Україна експортує на рік близько 50 млн тонн зерна. До війни ми могли експортувати навіть 70 млн тонн. І ось уявіть, якщо загальний обсяг торгівлі зерном становить десь 400 млн тонн, і Україна 50 млн туди не поставить. Це суттєва втрата. За таких суттєвих втрат ціна на зерно зростає у всьому світі”, — пояснює Горбачьов.

Він наголосив: не важливо, хто отримав зерно безкоштовно, продовольчу інфляцію оплачує весь світ.

“У бідних країнах це зерно вже за ціною діамантів. І такі країни, як Сомалі, Ефіопія, вони вже не в змозі купувати такі коштовності, як пшениця та кукурудза. Тому світ влаштований набагато складніше”, — зазначив експерт.

Він наголосив на важливості запропонованої президентом України Володимиром Зеленським ініціативи Grain From Ukraine і водночас підкреслив, що до війни Україна в рамках продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй експортувала половину продовольства за програмою.

“Україна є надійним постачальником. Ми з вами вирощували зерно і 1000 років тому, і 200 років тому, і 100 років тому, і під час Першої світової війни, і під час Другої світової війни, і зараз під час нашої Вітчизняної війни проти росії ми вирощуємо та експортуємо зерно. Ми годуємо світ”, — наголосив президент Української зернової асоціації.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-bidnyh-krayinah-zerno-vzhe-za-czinoyu-diamantiv-gorbachov
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати