У червні автомобільний експорт української агропродукції став найменшим від початку року

У червні автомобільний експорт української агропродукції став найменшим від початку року
Фото: з відкритих джерел

У червні було зафіксовано найнижчий показник автомобільного експорту української агропродукції з початку 2024 р. – 327,6 тис. тонн. Це також на 23,2% поступається результату попереднього місяця (426,4 тис. тонн),  повідомила компанія Spike Brokers.

Як зазначили експерти, найбільшим імпортером української агропродукції серед країн Східної Європи в червні була Польща, що стало наслідком завершення протестних акцій на кордоні з Україною.

Переорієнтація експорту на традиційні шляхи постачання – морські, разом із загальною низхідною тенденцією в червні, знизила навантаження на автомобільний коридор через Румунію (до 78,8 тис. тонн), Молдову (до 58,2 тис. тонн), Угорщину (до 36,5 тис. тонн) та Словаччину (до 22,7 тис. тонн). Середньодобовий експорт у червні через всі автомобільні пункти пропуску зменшився до 10,9 тис. тонн.

Ставки автомобільного фрахту в експортному напрямку протягом останнього дня залишилися без особливих змін відносно минулого тижня, в той час як ставки в напрямку портів знизилися до 15%.

Так, ринкові ставки при транспортуванні агропродукції із заходу України станом на 3 липня становили: до Центральної та Північної Італії – 120-134 євро, до півночі Болгарії – 77-100 євро, до сходу Німеччини – 118-133 євро.

При автоперевезеннях із центру України вказані ставки наразі є такими: південь Румунії – 75-100 євро, українські порти Дунаю – 33-37 євро, порти Великої Одеси – 23-29 євро.

Джерело: АПК-Інформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-chervni-avtomobilnyj-eksport-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi-stav-najmenshym-vid-pochatku-roku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати