Державний агрогігант попався на оборудках у 500 млн грн

Державний агрогігант попався на оборудках у 500 млн грн
Фото: з відкритих джерел

Державна продовольчо-зернова корпорація продовжує обростати скандальними фактами, що вкотре свідчать про те, що чисельні оборудки завдали державі багатомільйонні збитки. Про це повідомляє «Перший Діловий».

Так, нині податківці з’ясували, що посадовці корпорації, зловживаючи службовим становищем, чинили порушення у частині податкових зобов’язань. Як наслідок — це призвело до завищення від’ємного значення різниці між сумою зобов’язання та сумою податкового кредиту майже на 507 млн гривень. Йдеться про два звітних періоди, за які подано декларації: лютий і квітень 2021 року. Суми завищення становлять понад 236 млн та майже 271 млн відповідно.

Також перевірка показала, що деякі господарські операції з контрагентами насправді не проводилися. Хоча в корпорації про них звітували задля відшкодування ПДВ, йдеться у висновках податкових рішень.

Примітно, що Державна зернова корпорація продовжує генерувати збитки. Зокрема, за останні роки накопичила 1,5 млрд доларів боргів перед китайськими держкомпаніями. Аби вирішити цю проблему можновладці створили міжвідомчу робочу групу, яка має проаналізувати проблеми щодо виплат за боргом, питання поставок зерна до Китаю та підготувати пропозиції щодо виконання або перегляду кредитної угоди.

Водночас Державна зернова корпорація нерідко фігурує у корупційних скандалах.

Як повідомлялося раніше, Нацпполція встановила, що службові особи “ДПЗКУ” вчинили розтрату майна корпорації шляхом проведення експортних операцій зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти за заниженою вартістю і без здійснення попередньої оплати.

13 серпня Нацполіція затримала Власенко при спробі втечі з України в аеропорту “Жуляни”, коли він намагався вилетіти з країни. Разом з Власенко затримали і його спільника.

Також, повідомлялося, що виконуючому обов’язки голови правління “ДПЗКУ”, Андрію Власенку, якого підозрюють у розкраданні 71 млн грн, обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з обов’язком носити електронний браслет. Таке рішення Печерський райсуд Києва ухвалив 16 серпня.

За даними офіційного слідства, Власенко був ініціатором укладення договору з компанією “Транссервіс 2008” вартістю 71 млн грн через, нібито, неспроможність філій “ДПЗКУ” надати аналогічні послуги самостійно.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-derzhavnogo-agrogiganta-tryvaye-nyzka-skandaliv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1