178171

У Фінляндії можуть відмовитися від українських робітників через суперечливі заяви Києва

У Фінляндії можуть відмовитися від українських сезонних робітників після суперечливих заяв з Києва про те, що Україна прагне "зберегти заробітчан" і "докладе для цього максимум зусиль".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Yle.

"Я сподіваюся, що виробники швидко відреагують на цей меседж. Ми не зможемо більше залучати людей з України, принаймні найближчим часом. Нам потрібні швидкі рішення, тому що скоро розпочнеться весняний збір врожаю", - сказала постійний секретар міністерства сільського господарства Яана Хусу-Калліо у коментарі Maaseudun Tulevaisuus.

Як пише видання, у фінських фермерів можуть виникнути труднощі зі збором врожаю, якщо Україна не дозволить заробітчанам вирушити на сезонні роботи.

Фінляндія погодила прибуття для сезонних робіт 1500 українських сезонних працівників у цьому році. Наразі до країни прибули лише близько 200 з них, і є побоювання, що решті не дозволять приїхати.

Maaseudun Tulevaisuus написало про те, що Україна начебто вже заборонила своїм громадянам їхати на сезонні заробітки за кордон.

Насправді формального рішення про таку заборону немає, але публікації інших ЗМІ дозволяють припускати, що заборона діє іншим чином – через дозволи на чартерні рейси.

Посол Естонії в Україні Каймо Кууск у коментарі естонському виданню ERR розповів, що Фінляндія цієї весни планувала привезти з України близько 14 000 заробітчан, але зараз український уряд призупинив чартерні рейси.

"Були тривалі перемовини, і в підсумку Фінляндії вдалося переконати Україну. Але після доставки перших 200 людей у Гельсінкі уряд України призупинив подальші чартерні рейси і сезонних працівників більше не випускають за кордон", - розповів Каймо Кууск.  

Нагадаємо, попри карантин і закриті кордони до Фінляндії спеціальними прямими чартерами, а також через Білорусь, майже щодня прибувають все нові й нові заробітчани з України. 

Ваш вибір 'Подобається'.

Як посуха вдарить по сільському господарству та економіці України

Про це пише "Апостроф".

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко розповів, що постійно отримує інформацію від фермерів, які часто знаходяться просто в розпачі: "Мене запитують, чому в Україні не працює страхування таких ризиків (пов'язаних із загибеллю врожаю), чому держава не допомагає фермерам?".

В інших країнах, зокрема в Канаді, де вирощування пшениці займає важливе місце в економіці, держава надає підтримку виробникам, і навіть рятує страхові компанії в часи неврожаю, щоб вони не збанкрутували.

"Фермер повинен завжди отримати підтримку у вигляді страхового платежу, якщо відбувається така біда, як у нас зараз", - наголосив Леонід Козаченко.

На думку заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, проблеми врожаю загрожують усій економіці країни.

"Поряд із збільшенням безробіття, різко скоротиться кількість валюти, що надходить у країну. Це нам загрожує девальвацією, а вже вона загрожує тим, що ціни зростуть на все. При цьому в умовах, коли закладений дефіцит бюджету, це особливо небезпечно, тому що він вже сам по собі може стати чинником інфляції", - зауважив експерт.

МОЗ опублікував вимоги для роботи ринків

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"На найближчому засіданні Уряду будемо розглядати питання відновлення продовольчих ринків. Міністерство охорони здоров‘я підготувало відповідну Постанову", - зазначив Максим Степанов.

Для того, щоб це було безпечно, МОЗ та Мінекономіки розробили чіткий алгоритм санітарного контролю роботи ринків..

 

Нагадаємо, Кабінет міністрів дозволить працювати низці продовольчих ринків – рішення планують розглянути 29 квітня.

 

LOZOVA MACHINERY в два рази збільшили поставки техніки в Канаду

Протягом двох років присутності в Канаді LOZOVA MACHINERY значно розширили дилерську мережу в провінціях Квебек, Онтаріо та Альберта. Фермери легко впізнають бренд, багато хто з них на власному досвіді переконався у високій якості обробки, продуктивності і простоті експлуатації агрегатів LOZOVA MACHINERY.

Справжній заокеанський прорив здійснили короткі дискові борони ДУКАТ. У Канаді вони користуються особливою популярністю, так за рік продажі цих агрегатів виросли вдвічі.

Надійні і технологічні машини відрізняє унікальний концепт LOZOVA MACHINERY – «нуль обслуговування». Мінімум зусиль, максимум продуктивності – повна відсутність точок змащення виключає простої на техобслуговування (дозволяє не витрачати час на обслуговування техніки протягом усього життєвого циклу), підвищує економічну ефективність техніки, а також забезпечує роботу по вищим екологічним стандартам

Незаперечні достоїнства ресорної 3D-стійки (рівномірна глибина обробки в різних польових умовах, знижений витрата палива і підвищений ресурс роботи машини), гнучка комплектація (в тому числі різними катками для будь-якої ґрунту) роблять ДУКАТ ось уже понад 10 років незамінними помічниками фермерів по всьому світу.

Нову стилістику, яка втілила абсолютно нову ідеологію LOZOVA MACHINERY гідно оцінили багато міжнародних агрокомпаній, серед яких і аграрії Канади.

Агрегати LOZOVA MACHINERY успішно використовуються від західного до східного узбережжя Канади, і відмінно підходять як для фермерських господарств з невеликими площами, так і для полів з об'ємом в тисячі гектар.

У планах компанії відкрити нові дистриб'юторські представництва в Канаді, збільшити поставки і розширити асортимент продукції, що експортується (у відповідь на численні запити канадських аграріїв на зубові борони, лінійки культиваторів і глибокорозпушувачі).

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні запрацював проєкт комплексної підтримки виробників плодоовочевої продукції

Виробники з Херсонщини, з села Рибальче (ягоди) та села Нова Маячка (картопля), стали учасниками проекту «Підвищуємо прибутковість виробників». Уперше ціла команда досвідчених фахівців, до складу якої увійшли: агрономи-консультанти, маркетолог, фінансовий аналітик і консультант зі збуту та продажів — супроводжуватимуть виробників протягом усього сезону 2020 року. Про це повідомляє UHBDP.

В Українському проєкті бізнес-розвитку плодоовочівництва відзначають, що така системна консалтингова та сервісна підтримка спрямована на те, щоб допомогти об’єднанням виробників системно розвинути бізнес, підвищити прибутковість та вивести підприємства на новий рівень. Збільшити прибуток та покращити показники планується через підвищення врожайності та товарної якості врожаю, побудову системи збуту для виходу на нові ринки, а також фінансове планування та системне використання маркетингу.

«Для малих виробників участь у цьому проєкті — можливість вийти на якісно новий рівень. Виробники спільно з фахівцями навчаються працювати професійно і з агротехнологіями, і зі збутом та маркетингом, і з плануванням та економікою підприємства. Ми плануємо до кінця року не просто допомогти виробникам збільшити виручку, але перетворити бізнес на більш системний та професійний. Також ці групи з часом можуть вирости в повноцінні кооперативи», — вважає консультантка з маркетингу та директорка «Органік бізнес-школи», Олена Дейнеко, яка координує проект «Підвищуємо прибутковість виробників».

На першому етапі, у лютому-березні 2020 року, консультант зі збуту Олександр Приходько провів аудит ситуації, визначив стратегії та ресурси виробників. Сумісно з виробниками був проведений пошук нових каналів збуту та переговори з потенційними закупівельниками, складені плани збуту для кожної групи. Тим часом агрономи, Ганна Луцько та Зіновія Єлінська проаналізували лабораторні дані показників грунту та води підприємств та, створили технологічні карти вирощування та надаватимуть постійний супровід виробникам.

Для довідки: Проєкт «Підвищуємо прибутковість виробників» реалізується спільно з регіональними організаціями — партнерами UHBDP — ГО «Рада жінок-фермерів Херсонської області» та ГО «Земля Таврії».

Джерело: agroday.com.ua

«Укрспирт» поставив 3,3 млн літрів сировини для антисептиків

ДП «Укрспирт» виробило та поставило українським компаніям вже 3,3 млн літрів сировини для антисептиків. Це — показник за три тижні з початку виробництва дезінфекційного засобу на базі заводів ДП «Укрспирт», повідомляє прес-служба компанії.

Виробляти дезінфекційний засіб підприємство має змогу до 30 квітня включно (згідно терміну, який встановлено змінами до законодавства).

«Зараз антисептик — це предмет першої необхідності. За три тижні ДП “Укрспирт” поставило виробникам вже 3,3 млн літрів дезінфекційного засобу. Якщо математично перекласти це на товар, то з проданої “Укрспиртом” сировини можна виготовити приблизно 85 мільйонів кишенькових санітайзерів по 50 мл або 17 мільйонів по 250 мл. І ми бачимо, що українські виробники не зволікали та наповнили ринок антисептиками по всій країні. На сьогодні відвантаження дезінфекційного засобу відбувається з 12 заводів ДП “Укрспирту”. Для оперативності за останні декілька тижнів ми додатково запустили два заводи у Львівській та Черкаській областях», — підкреслив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

«Наразі сировину в “Укрспирту” закупають 36 українських виробників антисептиків. На своїх заводах ми виробляємо дезінфекційний засіб з 80% та 90% вмістом спирту. Така міцність важлива, щоб забезпечити надійний антисептичний ефект. Продаємо цю сировину за ціною без акцизу. Звісно, вона є сталою і зростати не буде», — додав Сергій Блескун.

Так, літр сировини міцністю 80% коштує 35,37 грн, 90% — 42,45 грн. ДП «Укрспирт» постачає сировину виробникам антисептиків, які раніше вже працювали з ритейлерами на українському ринку (компаніями, що займаються роздрібним продажем товарів) та в яких є відповідні виробничі плани для виготовлення антисептиків різних об'ємів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.