У Колумбії ухвалили «закон про нездорову їжу»: для чого

У Колумбії ухвалили «закон про нездорову їжу»: для чого
Фото: з відкритих джерел

Колумбія ухвалила новий закон про “нездорову їжу”, ввівши податки на ультраоброблені продукти. Країна намагається боротися зі шкідливою їжею задля здоров’я нації.

Як пише The Guardian, цей закон схвалили активісти й експерти в галузі охорони здоровʼя. Він стосується ультраоброблених продуктів, які повністю виготовляють з речовин, виділених з інших продуктів або синтезованих у лабораторіях. Під час приготування вони проходять промислові методи перероблювання з додаванням емульгаторів, загусників, штучних ароматизаторів тощо.

Спершу податок встановлять на 10%, наступного року зросте до 15% і досягне 20% у 2025 році. Його поширять на вже готові до споживання промислові ультраоброблені продукти та продукти, які містять багато солі та насичені жири. Наприклад, такими є шоколад і чіпси. Винятком стануть ковбаси.

Через багато натрію у раціоні колумбійців щороку майже чверть смертей пов’язані зі збільшенням серцево-судинних захворювань. У середньому житель Колумбії споживає 12 грамів солі на день, що найвищим показником у Латинській Америці та одним із найвищих у світі.

У країні майже третина дорослих мають високий артеріальний тиск, а також поширені ожиріння і діабет.

Джерело: landlord.ua

Перегляди: 37
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-kolumbiyi-uhvalyly-zakon-pro-nezdorovu-yizhu-dlya-chogo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати