У Китаї вперше клонували тибетських кіз

У Китаї вперше клонували тибетських кіз
Фото: з відкритих джерел

Китайські вчені вперше клонували тибетських кіз, які поряд із яками, кіньми та вівцями є важливою товарною худобою жителів високогірного Цинхай-Тибетського плато, але порода яких в останні роки вироджується.

Про це повідомляє People’s Daily.

Щоб запобігти втраті важливих для місцевого господарства тварин, влада провінції Цинхай, якій адміністративно належить плато, з 2018 року реалізовує програму дослідження технології застосування ембріональної інженерії на тибетських яках і козах.

Очікується, що програма клонування допоможе селекціонувати кращі особини породи тибетських кіз, зберегти їх поголів’я та підвищити доходи місцевих фермерів і скотарів.

У рамках досліджень фахівці відібрали чотири дорослі особини і використали їхні клітини для створення клонів. У результаті з’явилися двоє здорових клонованих козенят вагою близько 3,5 кг кожне.

За словами науковців, успішне клонування найсильніших і найбільш пристосованих до життя в умовах високогірного плато (4-5 тис. м над рівнем моря) особин є великим проривом у технології розведення тибетських кіз і допоможе їхній породі відновити адаптивність та уникнути виродження.

Джерело: espreso.tv

Перегляди: 18
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-kytayi-vpershe-klonuvaly-tybetskyh-kiz
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати