У листопаді ринок землі в Україні зріс майже на 40%

У листопаді ринок землі в Україні зріс майже на 40%
Фото: з відкритих джерел

В Україні у листопаді 2021 року кількість угод купівлі-продажу на ринку землі зросла на 37%, порівняно з жовтнем. Найбільше угод зареєстровано на Харківщині.

Про це розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування КSE Роман Нейтер під час презентації четвертого випуска інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд земельних відносин в Україні», передає пресслужба Київської школи економіки (КSE)

«У листопаді ми бачимо суттєве зростання ринку у порівнянні з попереднім місяцем. Кількість транзакцій зросла на 37%, сукупна площа проданих земельних ділянок – на 43% і склала рекордні майже 38 тис. гектарів. Це найбільші показники, починаючи з відкриття ринку землі», – розповів Нейтер.

Він зазначив, що станом на 1 грудня кількість укладених угод перевищила 45 тис., а сукупна площа проданих ділянок у листопаді вперше перевищила 100 тис. гектарів.

Середньозважена ціна купівлі-продажу залишається стабільною – близько 39,8 тис. грн за гектар. При цьому, за словами експерта, існує певна відмінність ціни залежно від цільового призначення. Так, для товарної сільськогосподарської землі вона трохи менша (33,5 тис. грн за гектар), а для землі особистого селянського господарства – вища (46,6 тис. грн за гектар).

За площею більшість угод стосується товарної землі – 65,5% всіх проданих земельних ділянок. При цьому за кількістю угод – лише 42,8% транзакцій стосувалися ділянок для товарного виробництва, натомість понад половина проданих ділянок – це ділянки для ведення особистого господарства.

За підсумками листопада трійка областей-лідерів за активністю обігу землі залишається незмінною – Харківська, Херсонська та Кіровоградська області.

У найбільш активній за обігом земель сільгосппризначення області, Харківській, за п’ять місяців ринку землі було продано майже 16,5 тис. гектарів землі, або лише 0,68% від всієї площі сільгоспземлі в області.

Із переліку трійки аутсайдерів рейтингу вибула Одеська область, поступившись місцем Львівській області.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-lystopadi-rynok-zemli-v-ukrayini-zris-majzhe-na-40
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН