Tempo950x100

Tempo300x100

У Мінагрополітики обговорили виконання умов грантових програм з розвитку садів і теплиць

У Мінагрополітики обговорили виконання умов грантових програм з розвитку садів і теплиць
Фото: з відкритих джерел

Відбулася нарада щодо реалізації урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота під головуванням першого заступника Міністра агрополітики Тараса Висоцького.

У засіданні взяли участь представники банківського сектору, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, підприємці.

На нараді розглянули питання моніторингу кількості створених робочих місць та сплачених податків підприємцями, що отримали гранти на розвиток садів і теплиць. Також були заслухані пропозиції щодо моніторингу здійснення підприємцями виплат, пов’язаних з реалізацією грантових проєктів.

Як зазначив Тарас Висоцький, моніторинг виконання умов грантової програми повинен відбуватися публічно, прозоро і чесно. Перший заступник Міністра наголосив, що одна з обов’язкових умов програми – працевлаштування потрібної кількості постійних та сезонних працівників та надання їм зарплати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.

Довідково. Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

У 2023 році видано 132 накази на гранти для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (440,8 млн грн) і тепличного господарства (159,4 млн грн). Відповідно до наказів планується створення близько 15 тисяч робочих місць.

Гранти надаються у розмірі не більше 70 % вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проекту. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар.

Фінансування агровиробників за урядовою програмою «єРобота» протягом 2024-2025 років відбувається завдяки підтримці Світового банку в рамках «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».

Перегляди: 28
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-minagropolityky-obgovoryly-vykonannya-umov-grantovyh-program-z-rozvytku-sadiv-i-teplycz
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати