У Мінагрополітики пройшов національний діалог з розвитку продовольчих систем

У Мінагрополітики пройшов національний діалог з розвитку продовольчих систем

Захід відбувся за участі Міністра агрополітики Романа Лещенка, його першого заступника Тараса Висоцького, заступника Міністра економіки  – Торгового представника Тараса Качки, представників науки, бізнесу, громадських та бізнес-асоціацій, а також за підтримки FAO UN.

Роман Лещенко розповів учасникам про важливі правові зміни, які стосуються продовольчої безпеки, та які того ж дня були ухвалені Верховною Радою України й Урядом. Йдеться про підтримку виробників органічної продукції, зміни до розділу XI «Перехідні положення» Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». А також про підтримку фермерів і відкриття для них доступу до кредитів.

Роман Лещенко окреслив поточний стан розвитку тваринництва, врожайності. Зазначивши, що і в цьому році отримаємо понад 70 млн тонн зерна, з яких близько 27–28 млн тонн пшениці.

Тарас Качка зауважив, що Національний діалог із продовольчих систем – це можливість обговорити ключові принципи розвитку продовольчих систем у контексті світових трендів.

Учасники заходу акцентували на необхідності збільшення відсотка мікро- та малих сільгоспвиробників, на розвитку ланцюжків створення вартості, орієнтованих на підтримку малих та середніх виробників. Також акцентувалося на необхідності переходу до стійких моделей виробництва й збуту, розвитку фінансових інструментів підтримки АПК, у тому числі в розрізі підтримки виробництва продукції з доданою вартістю тощо.

Також присутні обговорили питання підготовки до Саміту ООН із продовольчих систем, що відбудеться у вересні 2021 року.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-minagropolityky-proyshov-nacionalnyy-dialog-z-rozvytku-prodovolchyh-system
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати