У Мінагрополітики розповіли, як розблокування кордону з Польщею вплинуло на вантажопотік агропродукції

У Мінагрополітики розповіли, як розблокування кордону з Польщею вплинуло на вантажопотік агропродукції
Фото: з відкритих джерел

Повне розблокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні вже має позитивні результати, серед яких – збільшення вантажопотоку агропродукції з України на 20%.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький ефірі “Українського радіо”.

Він уточнив, що відразу після зняття блокади збільшився обсяг експорту агропродукції різних видів, який відбувається автотранспортом. Зокрема, якщо в другій декаді квітня середній обсяг перевезень становив 13 тис. тонн на добу, то 28-29 квітня – вже 16 тис. тонн.

“Зокрема, на 20% збільшився вантажопотік агропродукції з України. Якщо в другій декаді квітня 2024 року середній обсяг перевезень  складав 13 тис. тонн на добу, то  28-29 квітня – 16 тис. тонн. Це знизить вартість на транспортні витрати і, відповідно, призведе до збільшення доходів українських фермерів”, – розповів Висоцький.

Висоцький висловив сподівання, що ситуація і надалі залишатиметься сприятливою, адже є певні передумови. Зокрема, під час переговорів між аграрними відомствами та асоціаціями України і Польщі вдалося пояснити польській стороні, що український фермер не є проблемою для польського.

Наступний раунд консультацій заплановано на 7 травня. Перший заступник міністра зазначив, що готовність до діалогу дає оптимізм, що блокади кордону більше не повториться.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-minagropolityky-rozpovily-yak-rozblokuvannya-kordonu-z-polshheyu-vplynulo-na-vantazhopotik-agroprodukcziyi
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати