У Мінагрополітики розповіли, як зміняться ціни на логістику

У Мінагрополітики розповіли, як зміняться ціни на логістику
Фото: з відкритих джерел

Україні вдалося витримати логістичний виклик. Він ще залишається, але логістика буде доступною і відповідно дешевшою.

Про це в інтерв’ю NV Бізнес заявив в.о. очільника міністерства агропрополітики та продовольства України Тарас Висоцький. «Ми очікуємо виробництво зернових на рівні 56 млн тонн, олійних на рівні 21 млн тонн. Загалом виробництво на рівні 77 млн тонн. Це непоганий результат. Все-таки вдалося витримати логістичний виклик. Він ще залишається, але логістика буде доступна і відповідно дешевша», — зазначив Висоцький.

За його словами, це означає, що агросектор має формувати хоч не рекордний, але позитивний фінансовий результат, за рахунок непоганого врожаю та здешевлення логістики.

«Нехай і з шістьма квотами, але для більшості української агропродукції пролонгована зона вільної торгівлі з ЄС, а це доступ до великого ринку. До того ж, аграрії, особливо ті, хто хочуть іти в диверсифікацію, в переробку, зараз спробують отримувати кошти через держбанки, які підписали меморандум у рамках Ukraine facility (протягом 2024−2027 років 50 млрд євро від ЄС, на фінансування держбюджету, стимулювання інвестицій, кошти на розвиток). Це історія не на місяць, але вже можна починати думати про розвиток, а не тільки про виживання», — зазначив в.о. міністра.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-minagropolityky-rozpovily-yak-zminyatsya-cziny-na-logistyku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати