У модернізацію порту Чорноморська інвестують понад $100 млн

У модернізацію порту Чорноморська  інвестують понад $100 млн
Фото: з відкритих джерел

Міністерство інфраструктури та міжнародний зернотрейдер Кернел досягли угоди про інвестиції $100 млн у проєкти з розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту.

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Зокрема, йдеться про реконструкцію наявних і будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних колій.

“Сьогодні ми дійшли попередньої згоди щодо реалізації державно-приватного партнерства в оновленні гідротехнічної, складської та залізничної інфраструктури порту”, – підтвердив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Він додав, що наразі розпочинається розробка проєктної документації й оцінка інвестицій. І вже у другому кварталі цього року планується підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора.

Кернел є одним з найбільших приватних портових операторів, сьогодні забезпечує майже 40% вантажопотоку держпідприємства “МТП “Чорноморськ”. Минулого року причали та припортова інфраструктура прийняли 10,2 млн тонн зернових. Середній рівень завантаженості наявної портової інфраструктури склав 92%.

У планах подальше збільшення вантажопотоку, що потребує розширення пропускної потужності портової інфраструктури для обробки сучасних суден.

Адміністрація морських портів України вже завершила днопоглиблення одного ковша акваторії Сухого лиману до 15 метрів. Це забезпечить безперешкодний підхід суден типу Panamax із дедвейтом до 100 000 тонн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-modernizacziyu-portu-chornomorska
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати