У Нідерландах теплицю з тюльпанами опалюють біткоїни

У Нідерландах теплицю з тюльпанами опалюють біткоїни
Фото: з відкритих джерел

Серед стрімкого зростання цін на енергоносії фермери переживають важкі часи. Не краща ситуація і для тепличних фермерів у Нідерландах, найбільшому у світі виробнику тюльпанів.

Про це пише propozitsiya.com.

Величезні витрати на електроенергію змусили деякі нідерландські сільськогосподарські фірми, які часто покладаються на теплиці, цього року припинити вирощувати тюльпани, а інші навіть збанкрутували.

«Через підвищення цін на газ деякі виробники вирішили припинити вирощувати в цьому році і подивитися, що буде наступного. А в деяких випадках це призводить до банкрутства», — сказала квітникар Даніель Конінг.

Щоб уникнути припинення діяльності та збільшення накладних витрат, Koning об’єдналася з компанією, що займається видобутком біткойнів, щоб обігріти свою гігантську теплицю поблизу Амстердама за допомогою серверів для видобутку.

Видобуток криптовалюти генерує велику кількість тепла, вимагаючи величезної кількості електроенергії для живлення комп’ютерних установок.

«Тож майнери біткойнів виробляють багато тепла. У вас є дельта приблизно в 20 градусів Цельсія між температурою, яка надходить у майнер, і температурою, що виходить із майнера», — Берт де Гроот, власник Bitcoin Brabant. І це тому, що процесори в цьому комп’ютері постійно намагаються вгадати випадкове число, і це виділяє деяку кількість тепла».

Сервери, у свою чергу, живляться сонячною енергією з даху, що знижує зазвичай величезні витрати на електроенергію для майнінгу та зменшує його потенційний вплив на навколишнє середовище.

Квітниковий фермер і майнінгова компанія розділили право власності на сервери та біткоіни, які вони виробляють.

У теплиці працює шість серверів, точне місцезнаходження яких Koning попросив тримати в таємниці, щоб уникнути нападу злодіїв на техніку вартістю 15 000 євро.

Майнінгова компанія відвідує ферму щомісяця, щоб обслуговувати установки, очищати вентилятори серверів від пилу та комах.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-niderlandah-teplyczyu-z-tyulpanamy-opalyuyut-bitkoyiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати