У низці країн Європи подешевшала українська пшениця

У низці країн Європи подешевшала українська пшениця
Фото: з відкритих джерел

За даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», минулого тижня спостерігалось зниження цін попиту на українську пшеницю з поставкою до деяких країн Європи на умовах DAP.

Одним із основних факторів впливу на ціни було збільшення кількості пропозицій. До того ж більшість імпортерів не вважали доцільним форсувати закупівлі зернової з України, очікуючи на подальше зниження цін через насичення ринку зерном урожаю-2022 та збільшення пропозиції на світовому ринку внаслідок деблокади частини українських портів. Водночас у ряді країн Європи дедалі зростав градус невдоволеності серед місцевих фермерів унаслідок тиску потоків українського збіжжя на локальні ціни, через що тривали акції протестів із вимогами часткового чи взагалі повного закриття кордонів. Вказані фактори дещо нівелювалися ускладненням логістичних проблем і збільшенням вартості доставки на тлі пікового періоду сезону в країнах ЄС.

Ціни попиту на зернову з протеїном 12,5% та фураж з урахуванням вартості доставки до міст Болгарії протягом вказаного періоду істотно не переглядались і здебільшого становили 290-300 і 270-280 EUR/т DAP, а до румунських міст – знизилися до 270-285 і 255-265 EUR/т DAP. Ціни попиту на пшеницю 2 та 3 класу в містах Угорщини переважно фіксувалися в межах 290-310 і 270-290 EUR/т, а в містах Литви знизилися до 325-340 і 315-330 EUR/т.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-nyzczi-krayin-yevropy-podeshevshala-ukrayinska-pshenyczya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати