У Польщі ціни на промислове яблуко б’ють рекорди, але садівники знову скаржаться на Україну

У Польщі ціни на промислове яблуко б’ють рекорди, але садівники знову скаржаться на Україну
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на промислове яблуко в Польщі зростають практично щодня і продовжують бити рекорди. З огляду на різке пожвавлення попиту на яблучний концентрат у світі, який збігся в часі зі зниженням врожаю яблука в ЄС і в Польщі зокрема, польські переробники промислового яблука змушені постійно підвищувати ціни.

Зокрема цього тижня ціни вже зросли більш ніж на 5% порівняно з кінцем минулого й наразі становлять в середньому $0,17 долара США за кг. При цьому за яблуко для соків прямого віджиму окремих сортів можна отримати навіть 19 центів США за кг. Для порівняння, за яблуко для свіжого ринку такого популярного сорту як “Гала” платять лише 36 центів.

“Зазвичай яблуко для свіжого ринку оптом продається щонайменше вп’ятеро, а в окремі роки навіть у 10 разів дорожче, ніж на яблуко для переробки. Однак цьогоріч ситуація безпрецедентна, бо різниця становить лише близько 100%”, – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Цікаво зазначити, що польські садівники все одно знаходять приводи для невдоволення цінами. Зокрема вони регулярно звинувачують переробників у закупівлі яблука для переробки в Україні, де ціни насправді значно нижчі. Наразі переробники в Україні платять близько 4,4-5,0 грн/кг промислового яблука, що відповідає $0,12-0,14 долара США за кг.

Тема України регулярно спливає в обговоренні цін на яблуко для переробки. При цьому зазвичай ідеться про нібито тривале постачання промислового яблука і концентрату на польські заводи, які раніше належали оголошеній банкрутом у Польщі українській компанії TB Fruit. Власник TB Fruit Тарас Барщовський оголошений у Польщі в розшук. Садівники кажуть, що компанія не розрахувалася з ними за поставлену в попередні роки сировину, а спроба продажу заводів нідерландській компанії була заблокована, оскільки фермери порахували суму угоди сильно заниженою. У результаті, виручка б не змогла перекрити борги перед постачальниками.

Також польські садівники регулярно нарікають на те, що ціни на яблуко для переробки в сусідній Німеччині значно вищі, ніж у Польщі. Однак реальна ситуація така, що цьогоріч ціни й на свіжому ринку, і на ринку яблука для переробки є суттєво вищими, ніж у попередні роки. Тож садівники, швидше за все, зможуть дуже непогано заробити.

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-polshhi-cziny-na-promyslove-yabluko-byut-rekordy-ale-sadivnyky-znovu-skarzhatsya-na-ukrayinu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1