У Польщі сподіваються на припинення транзиту української пшениці та кукурудзи з 1 квітня

У Польщі сподіваються на припинення транзиту української пшениці та кукурудзи з 1 квітня
Фото: з відкритих джерел

Польща веде активні переговори про запровадження ліцензій, які мають завершитися цього тижня, на сільськогосподарські продукти з України. Варшава також сподівається на припинення транзиту українського збіжжя через територію Польщі з 1 квітня.

Про це в ефірі радіо Люблін заявив міністр розвитку і технологій Польщі Кшиштоф Гетман, передає Укрінформ.

“Ми дуже просунулися в переговорах з Україною щодо системи ліцензування, яку наші попередники також не змогли запровадити. Ми вже на етапі переговорів з українською стороною про чутливі продукти (для польської економіки – ред.). Я сподіваюся, що ці переговори продовжаться цього тижня і вони прямуватимуть до завершення”, – підкреслив Гетман.

Він звернув увагу, що уряд Польщі планує доплати фермерам, які мають надлишок пшениці.

“Ми сподіваємося, оскільки про це говорили з українською стороною, що навіть транзит, насамперед кукурудза і пшениця, з 1 квітня практично припиниться”, – наголосив Гетман.

Він підкреслив, що впродовж трьох місяців протестів польських фермерів на кордоні з Україною вдалося реалізувати багато вимог фермерів, зокрема тих, що стосуються Європейського зеленого курсу.

Як передавало агентство, глава польського уряду Дональд Туск сподівається, що до зустрічі українського та польського урядів у Варшаві, яка запланована на 28 березня, сторони зможуть ухвалити рішення, які задовільнять обидві сторони і польських фермерів.

Перегляди: 445
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-polshhi-spodivayutsya-na-prypynennya-tranzytu-ukrayinskoyi-pshenyczi-ta-kukurudzy-z-1-kvitnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2