У Польщі заявили, що ЄС має повернути довоєнні правила торгівлі продовольством з Україною

У Польщі заявили, що ЄС має повернути довоєнні правила торгівлі продовольством з Україною
Фото: This aerial view taken on November 10, 2023 shows trucks near the Polish-Ukrainian border crossing in Dorohusk, Poland as Ukrainian drivers protest and ask Polish police officers to let them pass to Ukraine. Several dozen owners of transport companies on November 6 blocked three major Polish border crossings with Ukraine in protest at what they say is unfair competition from the neighbouring country's businesses. Trucks lined up at the border checkpoint in Dorohusk, with almost all cargo traffic blocked by protesters who blamed the liberalisation of European Union rules for the slump in their revenues. (Photo by Damien SIMONART / AFP) (Photo by DAMIEN SIMONART/AFP via Getty Images)

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Євросоюз повинен відновити торговельні обмеження на імпорт українських продуктів харчування, які існували до повномасштабного вторгнення РФ, щоб уникнути ерозії підтримки зруйнованої війною країни.

Як пише “Європейська правда“, про це повідомляє Bloomberg.

“Ми повинні повернутися до довоєнних правил торгівлі, а потім почати переговори з Україною про її вступ до ЄС та єдиного ринку, з усім регулюванням та правилами, яких необхідно дотримуватися”, – сказав Сікорський у Вашингтоні, додавши, що це лише його думка.

За словами глави МЗС, ситуація змінилася, і зараз Україна знову може відправляти своє зерно через Чорне море. Він додав, що до заборони його імпорту дві третини українського зерна, що перетинало кордон з ЄС, потрапляло до Польщі.

“Польські фермери не можуть нести основний тягар всієї солідарності ЄС з Україною. Я згоден, що перспективи тут не найкращі. Але ми повинні зробити і те, і інше: врятувати Україну та врятувати польське сільське господарство”, – резюмував Сікорський.

Заява міністра закордонних справ Польщі пролунала після блокування польськими фермерами кордону на знак протесту проти сільськогосподарської продукції з України.

Після повномасштабного вторгнення росії ЄС зняв обмеження на імпорт, які блок зняв у 2022 році, надавши Україні доступ до спільного ринку 27 європейських держав. Наразі Варшава дозволила лише транзит українського зерна до портів на Балтійському морі та в інші країни ЄС.

Перегляди: 15
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-polshhi-zayavyly-shho-yes-maye-povernuty-dovoyenni-pravyla-torgivli-prodovolstvom-z-ukrayinoyu
Like
Цікаво
2
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати