У серпні втричі збільшилася площа земель щодо яких зареєстровано правочини

У серпні втричі збільшилася площа земель щодо яких зареєстровано правочини
Фото: з відкритих джерел

Площа земель, щодо яких зареєстровано правочини в рамках ринку землі, в серпні майже в три рази більша, ніж у липні: 17,3 тис. га проти 6 тис. га. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба під час прес-конференції, присвяченій двомісячним підсумкам ринку землі.

“Ми бачимо тенденцію до збільшення угод купівлі-продажу майже в три рази. Можна сказати, що рівень довіри людей до земельної реформи збільшився. На сьогодні середня кількість угод в день становить близько 200, середній розмір земельної ділянки коливається у межах 2 гектарів. Всього наразі налічується близько 11 тисяч угод”, – розповів Тарас Дзьоба.

Він додав, що лідером залишається Полтавська область, там зафіксовано найбільше транзакцій. Йдеться про 2,7 тис. га, або більше 0,12 % від усієї площі с/г земель області. Далі в трійці лідерів – Харківська та Кіровоградська області, 0,10% та 0,09% всієї площі с/г земель області відповідно.

“Наша аналітика показує, що в 65 % угод фігурує товарна земля, решта 35 % – особисте селянське господарство (ОСГ)”, – зазначив Тарас Дзьоба.

Заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко зауважив, що вже завершується робота над запуском автоматизованої системи моніторингу земельних відносин.

“Поки система моніторингу повноцінно запрацює, усі ключові цифри, які характеризують ринок землі, можна переглянути на сайті Держгеокадастру в розділі “моніторинг земельних відносин””, – наголосив Анатолій Мірошниченко.

За його словами, на минулому тижні завершилася робота над оновленням технічного завдання на функціонування системи моніторингу, яка відображатиме інформацію за кожним кадастровим номером.

“На минулому тижні завершилася робота над оновленням технічного завдання. Маємо надію, що до кінця сьогоднішнього робочого дня ми перейдемо до представлення вдосконаленого формату системи моніторингу”, – резюмував Анатолій Мірошниченко.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-serpni-vtrychi-zbilshylasya-ploshha-zemel-shhodo-yakyh-zareyestrovano-pravochyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН