У ВООЗ зареєстрували першу у світі смерть від нового штаму пташиного грипу

У ВООЗ зареєстрували першу у світі смерть від нового штаму пташиного грипу
Фото: This photograph taken on December 2, 2021, shows a sign of the the World Health Organization (WHO) next to theirs headquarters, in Geneva. - The WHO has issued stern warnings on the dangers of vaccination apathy and the European Union put mandatory jabs on the table as the United States registered its first case of the fast-spreading Omicron strain of the coronavirus. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP) (Photo by FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

У Мексиці 59-річний чоловік помер від нового штаму пташиного грипу A(H5N2). 23 травня у ВООЗ підтвердили, що це перший у світі випадок зараження людини вірусом цього грипу. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я.

У 59-річного жителя штату Мексика 17 квітня з’явилися перші симптоми захворювання, серед яких: підвищена температура тіла, задишка, діарея, нудота і загальне нездужання.

24 квітня пацієнт звернувся по медичну допомогу і був госпіталізований до Національного інституту респіраторних захворювань у Мехіко. Зокрема, чоловік не мав в анамнезі контакту з домашньою птицею або іншими тваринами. Врятувати пацієнта не вдалося: того ж дня у лікарні він помер від ускладнень.

“Це перший лабораторно підтверджений випадок зараження людини вірусом грипу A(H5N2), зареєстрований у всьому світі, і перше зараження людини вірусом A(H5), зареєстроване в Мексиці. Випадок мав кілька причин, і органи охорони здоров’я Мексики проводять розслідування, щоб визначити ймовірне джерело зараження вірусом”, – повідомляють у ВООЗ.

Зокрема, фахівці додають, що у березні 2024 року спалах високопатогенного пташиного грипу A(H5N2) був виявлений на птахофабриці в штаті Мічоакан, який межує зі штатом Мексика. Інший спалах низькопатогенного пташиного грипу (LPAI) A(H5N2) виявили серед домашньої птиці в Тескоко в штаті Мексика. Поки що спеціалістам не вдалося встановити, чи випадок захворювання у чоловіка пов’язаний з нещодавніми спалахами вірусу у домашньої птиці.

Всесвітня організація охорони здоров’я оцінює поточний ризик зараження вірусом серед населення як низький.

Джерело: liga.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-vooz-zareyestruvaly-pershu-u-sviti-smert-vid-novogo-shtamu-ptashynogo-grypu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати