У виробництві біометану Україна може конкурувати з іншими країнами

У виробництві біометану Україна може конкурувати з іншими країнами
Фото: з відкритих джерел

Україна має великий потенціал для задоволення своїх та європейських енергетичних потреб за рахунок залишків і відходів сільськогосподарського виробництва. Енергетичний потенціал біомаси в Україні становить понад 25 млн. тонн нафтового еквіваленту на рік.

Про це під час виступу на конференції «Перспективи та умови для ринку біометану в Україні» повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Захід організовано за підтримки ініціативи «Німецько-Українське енергетичне  партнерство».

За словами заступника міністра, Європейський Союз має плани з виробництва біометану до 35 млрд м3/рік до 2030 року.  Україна потенційно може забезпечити до 20% цієї потреби.

«У виробництві біометану Україна може конкурувати з будь-якими країнами та запропонувати найдешевшу сировину. Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь і, відповідно, один з найкращих в світі потенціалів для виробництва біометану», – зазначив Віталій Головня.

Заступник міністра додав, що біометанові та біогазові заводи також виробляють дигестат, який може стати основним органічним добривом необхідним для відродження грунтів.

«Використання біоенергетичного потенціалу аграрної галузі та переробної промисловості сприятиме децентралізації енергосистеми та надійному енергозабезпеченню громад. Також збільшить доходи агровиробників за рахунок додаткового прибутку від реалізації або використання решток та отримання якісного органічного добрива. В цілому зміцнить енергетичну безпеку держави», – наголосив Віталій Головня.  

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-vyrobnycztvi-biometanu-ukrayina-mozhe-konkuruvaty-z-inshymy-krayinamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати