У ЄС попередили, що росія пропонує країнам дешеве зерно для створення “нових залежностей”

У ЄС попередили, що росія пропонує країнам дешеве зерно для створення “нових залежностей”
Фото: з відкритих джерел

Європейський Союз попередив країни, що розвиваються, що росія пропонує їм дешеве зерно, щоб створити нові залежності, посилюючи економічну вразливість і глобальну продовольчу небезпеку.

Про це йдеться у листі високого представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Жозепа Борреля, повідомляє Reuters.

Він закликав країни, що розвиваються, й держави G20 виступити “чітким і єдиним голосом” та підштовхнути Москву повернутися до Чорноморської зернової ініціативи та припинити атаки на сільськогосподарську інфраструктуру України.

“У той час як світ стикається з перебоями у поставках і зростанням цін, росія звертається до незахищених країн з двосторонніми пропозиціями поставок зерна за зниженими цінами, вдаючи, що вирішує проблему, яку сама ж і створила”, – зазначив Боррель.

Він назвав такі дії росії цинічними.

“Це цинічна політика навмисного використання харчових продуктів як зброї для створення нових залежностей шляхом посилення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки”, – додав високий представник ЄС.

За його словами, ЄС доклав усіх зусиль, щоб санкції не вплинули на продовольчу безпеку третіх країн.

“Жодних санкцій щодо російського експорту харчових продуктів та добрив до третіх країн немає”, – наголосив він.

Безкоштовне зерно від рф для Африки: що пообіцяв диктатор

На економічному форумі “росія-Африка” 27 липня президент рф володимир путін заявив, що рф у найближчі три-чотири місяці, буде готова безоплатно надати Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, ЦАР, Еритреї по 25-50 тисяч тонн зерна. При цьому він анонсував і безкоштовну доставку продукції.

Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва, відповідаючи на пропозицію російського диктатора володимира путіна безкоштовно відправити до Африки продовольство, заявив, що країна не потребує додаткового зерна, адже проблем з поставками немає.

Делегати багатьох африканських країн  закликали відновити «зернову угоду», яка дозволяла експортувати українську продукцію морем. росія зірвала Чорноморську зернову ініціативу, вийшовши з неї в односторонньому порядку.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш сказав, що невелика кількість пожертвувань не виправить драматичного впливу завершення зернової угоди, яка дозволяла безпечно експортувати українське продовольство.

У США також вважають, що обіцянки путіна про безкоштовне зерно для кількох країн Африки не врятують ситуації, яка склалася через вихід країни-агресорки із зернової угоди. 

Зауважимо, що росія краде зерно з окупованої території України. Днями представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що країна-агресорка має задачу продавати це продовольство в Африку та Азію. Про це свідчать ракетні удари по Одеській області. Таким чином росіяни намагаються знищити українську портову інфраструктуру.

Джерело: delo.ua

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-yes-poperedyly-shho-rosiya-proponuye-krayinam-desheve-zerno-dlya-stvorennya-novyh-zalezhnostej
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати