УДП готове збільшити обсяги завантаження морських суден у порту Констанца

УДП готове збільшити обсяги завантаження морських суден у порту Констанца
Фото: з відкритих джерел

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» має намір суттєво наростити обсяги завантаження морських суден у румунському порту Констанца. Про це заявив заступник генерального директора підприємства Владислав Бєлах, передає Rail.insider.

За словами учасників події, ситуація на ринку дуже непроста. Трейдери зазнають фінансових втрат внаслідок ударів по складах і елеваторах, а також тривалого очікування на розвантаження у порту. Навіть за умови рекордного врожаю фермери ризикують отримати збиток, і основна причина — витрати на логістику.

«Проте альтернативи Дунаю немає. Всі інші напрями для більшості аграріїв взагалі є економічно нерентабельними. Україна має щомісячно експортувати мінімум 5 млн т аграрної продукції, і це можливо лише через дунайські порти», — зауважується у дописі.

Владислав Бєлах зазначив, що у надскладних умовах постійних атак на порти УДП продовжує стабільно працювати. Пароплавство робить все можливе, щоб збільшувати обсяги перевезень зернових. Зокрема, поставлена до роботи рекордна кількість флоту. Зведені до мінімуму простої. Збільшена потужність власного стивідорного комплексу.

Водночас компанія пропонує єдину логістичну послугу, що знімає з аграріїв більшість ризиків. Відсутній демередж. У власників вантажів є можливість хеджувати зростання фрахтових ставок й укладати форвардні контракти. Ба більше, УДП допомагає фермерам знайти фінансові інструменти для покриття фрахту.

Як уточнив Владислав Бєлах, найбільшим викликом для пароплавства сьогодні є посилення інфраструктури у Констанці.

«Наразі УДП в середньому завантажує по два великі морські судна, але за умови посилення інфраструктури — залучення додаткових кранів, організації нових якірних стоянок — цей показник може зрости до 50%. Представники УДП увійшли до складу урядової делегації України, яка у найближчі дні має почати консультації стосовно цього питання», — наголошується у дописі.

Також підприємство продовжує реалізацію інвестиційних проєктів. Пароплавство відновлює морський флот і розбудовує ще один стивідорний комплекс, який зможе його обслуговувати.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/udp-gotove-zbilshyty-obsyagy-zavantazhennya-morskyh-suden-u-portu-konstancza
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати