Угорщина хоче чітких правил для українського агроекспорту в ЄС з урахуванням інтересів угорських фермерів

Угорщина хоче чітких правил для українського агроекспорту в ЄС з урахуванням інтересів угорських фермерів
Фото: з відкритих джерел

Угорщина й надалі зберігатиме заборону на ввезення української сільгосппродукції, проте дозволяє її транзит і лобіюватиме в Європейському Союзі розроблення правил, що враховують інтереси угорських фермерів, заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь на зустрічі із заступником міністра економіки – торговельним представником України Тарасом Качкою.

“Угорщина усвідомлює, що безперебійність експорту сільськогосподарської продукції надзвичайно важлива для України, оскільки це один із найбільших доходів бюджету для функціонування країни. Однак в інтересах угорських фермерів наша країна продовжує зберігати заборону на імпорт української сільгосппродукції. Водночас перевезення, як і раніше, дозволені, тому українська продукція може потрапити на ринки-одержувачі не тільки морським транспортом, а й наземним шляхом”, – навела його слова пресслужба Міністерства сільського господарства Угорщини.

Надь зазначив, що запроваджені Брюсселем заходи автономної торгівлі (АТМ) триватимуть до 5 червня 2025 року. Угорщина зацікавлена в тому, щоб Європейський Союз розробив правила, що враховують інтереси угорських фермерів.

“Необхідно вести діалог, щоб можна було дати відповіді на виклики, що стоять перед сільським господарством. Глибше дізнавшись точки зору один одного, можна ухвалювати більш виважені рішення”, – сказав Надь і висловив сподівання, що війна закінчиться якнайшвидше та у найнадійніший спосіб.

Заступник міністра економіки Качка написав у фейсбуці, що протягом наступних 9-10 місяців Україна та Європейський Союз мають визначити параметри торгівлі на період до вступу в ЄС. Найбільш чутливим питанням є аграрна продукція. Позиція Угорщини буде ключовою в цьому питанні з огляду на її головування в ЄС, а також через збереження країною деяких обмежень на експорт української агропродукції.

“Розмова з міністром сільського господарства Угорщини Іштваном Надем була змістовною, конструктивною і передусім з обох сторін націлена на знаходження рішення. Ми також розуміємо, скільки зусиль доведеться докласти для досягнення результату”, – наголосив торгпред України.

Як повідомлялося, Польща протягом першої половини 2025 року візьме в Угорщини головування в Європейському Союзі, під час якого має намір продовжити обговорення та реалізацію “зеленого курсу”, внести зміни до Єдиної сільськогосподарської політики та визначити умови майбутнього членства України в ЄС.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що Україна має дуже великий виробничий аграрний потенціал, є великим агроекспортером, тому необхідно внести зміни до Єдиної аграрної політики та запровадити регламенти, які забезпечили б стабільність окремих сільськогосподарських ринків у Європейському Союзі.

Рада Європейського Союзу 13 травня 2024 року схвалила продовження тимчасових заходів лібералізації торгівлі для України ще на один рік, до 5 червня 2025 року. Одночасно було передбачено застосування механізму екстреного гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, зокрема цукру, яєць, птиці, вівса, кукурудзи, меду, круп у разі, якщо імпорт цих продуктів у 2024 році перевищить середні його обсяги, зафіксовані в другій половині 2021 року та впродовж 2022 і 2023 років. Аналогічні заходи з екстреного гальмування можуть бути застосовані у 2025 році в разі, якщо в період з 1 січня по 5 червня 2025 року обсяг українського експорту перевищить 5/12 квоти, встановленої на 2024 рік.

Згідно зі ст. 4 (7) регламенту про автономні торговельні заходи, що застосовуються до українських продуктів, Україна зможе поставити в ЄС із 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року без сплати мита 57,101 тис. тонн м’яса птиці, 9,662 тис. тонн яєць, 109,439 тис. тонн цукру, 18,507 тис. тонн меду, 4,648 млн тонн кукурудзи, 1,017 тис. тонн вівса, 8,603 тис. тонн круп.

Як повідомлялося, ЄК із 2 червня 2024 року до 5 червня 2025-го запровадила квотування постачань до Європейського Союзу яєць і цукру. Для яєць нову квоту встановлено в розмірі 9,662 тис. тонн, а для цукру – у розмірі 109,44 тис. тонн. Крім того, 21 серпня було відновлено квотування постачань меду до ЄС. З 1 січня 2025 року і до 5 червня 2025 року буде запроваджено нову тарифну квоту, яка відповідає 5/12 порога, встановленого для спрацьовування екстреного гальмування. Вона становитиме 18,507 тонни меду.

Джерело: interfax.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ugorshhyna-hoche-chitkyh-pravyl-dlya-ukrayinskogo-agroeksportu-v-yes-z-urahuvannyam-interesiv-ugorskyh-fermeriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати