NASA Harvest та УКАБ досліджуватимуть вирощування основних сільгоспкультур

NASA Harvest та УКАБ досліджуватимуть вирощування основних сільгоспкультур
Фото: з відкритих джерел

УКАБ з радістю повідомляє про підсилення міжнародного партнерства – спільно з NASA Harvest плануємо працювати над покращенням оцінок виробництва, площ і врожайності основних с/г культур  під час війни як на підконтрольних територіях України, так і на тимчасово окупованих. Така співпраця дозволить не лише краще зрозуміти, які суттєві зміни маємо у вирощуванні сільськогосподарських культур, а й забезпечить прозорість аграрних ринків  і сприятиме розвитку практик використання технологій на базі супутникових даних і машинного навчання  в сільському господарстві в Україні.

Завдяки прогресу в супутниковій зйомці, NASA Harvest змогла використовувати ці технології для моніторингу умов та тенденцій у сільському господарстві на великих територіях, недоступних через повномасштабну війну з росією. Це надзвичайно важливо для галузі в цілому, а також для розуміння збитків і втрат та для відновлення після війни.

“Ми прагнемо зробити все можливе, щоб забезпечити аграрний сектор якісною аналітикою, і ми раді мати підтримку УКАБ – ключового гравця на українському аграрному ринку, на цьому шляху.  Сподіваємось, що експертиза з боку Асоціації буде не тільки забезпечувати існуючі проєкти NASA Harvest в Україні, а і створить фундамент для впровадження цих практик у внутрішні процеси країни для розвитку українського агросектору ”, – наголошує менеджерка стратегічних партнерств NASA Harvest – Олександра Олійник.

Водночас, завдяки широкому регіональному розташуванню компаній-членів УКАБ існує можливість передачі цінної локальної експертизи та важкодоступних польових даних. Такий підхід забезпечує впевненість в якості проведених досліджень та послідуючих оцінках, зроблених на базі дистанційного зондування землі.

До того ж, перспективними напрямками співпраці УКАБ та NASA Harvest вбачають в:

  • Співпраці з партнерами УКАБ для покращення оцінок виробництва NASA Harvest, які надаються Міністерству аграрної політики та продовольства України.
  • Залученні сільськогосподарських експертів до збору польових даних.
  • Залученні студентів освітньої програми “Агрокебети” до участі в сільськогосподарських оцінках NASA Harvest в Україні;
  • Поглибленні співробітництва у сфері сталого розвитку.

“Співпраця з NASA Harvest – це цінний досвід для Асоціації та нові можливості для українського агросектору. Міжнародний підхід в питаннях глобальної продовольчої безпеки і сільського господарства дозволить удосконалити сектор та надасть ґрунтовну аналітику, котра буде корисною на шляху до відновлення та євроінтеграції. Дякуємо партнерам з NASA за готовність разом працювати над покращенням прозорості ринку для  ведення агробізнесу в Україні”, – додає генеральний директор УКАБ Олег Хоменко.

Асоціація вдячна за довіру та визнання діяльності УКАБ з боку такої вагомої міжнародної організації як NASA Harvest. Сподіваємося, виправдати покладену відповідальність і разом сприяти впровадженню супутникових спостережень на користь продовольчої безпеки, сільського господарства, а також сталого розвитку навколишнього середовища.

Довідково

NASA Harvest – це консорціум NASA з питань глобальної продовольчої безпеки та сільського господарства. З моменту повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році NASA Harvest допомагає Міністерству аграрної політики та продовольства України в оцінці виробництва як на вільних, так і на окупованих територіях. Глобальна місія NASA Harvest – сприяти впровадженню супутникових спостережень Землі державними та приватними організаціями задля забезпечення продовольчої безпеки, розвитку сільського господарства та підвищення стійкості людей і довкілля в усьому світі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukab-zapochatkovuyut-spivpraczyu-z-nasa-harvest-v-mezhah-doslidzhennya-vyrobnycztva-osnovnyh-s-g-kultur-v-ukrayini-na-bazi-suputnykovyh-danyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати