Україна цьогоріч планує вийти на довоєнний рівень експорту агропродукції

Україна цьогоріч планує вийти на довоєнний рівень експорту агропродукції
Фото: з відкритих джерел

У лютому Україна експортувала більш як 5 млн тонн агропродукції саме Чорним морем, і це – частково повернення на довоєнні рівні.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«У довоєнній перспективі було більше використання портової інфраструктури Миколаївської та Херсонської областей. Подекуди ми могли вивозити і по 7-8 млн тонн. Але за період повномасштабного вторгнення 5 млн т – найбільша цифра. Це позитивно впливає на підхід виробників до планування посівних кампаній», – зауважує Марчук.

За його словами, в довоєнний період Україна експортувала близько 60-65 млн т щороку. Зараз фактично залишається на тих же цифрах. Наразі планується експортувати близько 60 млн т зернових культур.

Однак, зауважив Марчук, з точки зору перспектив утраченої вигоди, тобто не отримання можливості збільшити свій зерновий запас і експортувати більше, держава зазнає втрат.

«Кожного року Україна збільшує кількість вирощеної продукції. До 2021 року в середньому вирощували до 80-90 млн т зернових та олійних культур. А в 2021 році – рекордні 110 млн т. Відповідно, якби ми мали можливість і далі працювати в межах своєї території, то цей потенціал міг би збільшуватись, а отже середній показник з експорту міг би зрости до 75-80 млн т зернових та олійних культур», – зазначив заступник голови ВАР.

Джерело: Укрінформ

Перегляди: 20
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-czogorich-planuye-vyjty-na-dovoyennyj-riven-eksportu-agroprodukcziyi
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
1
Нічого сказати