Україна до кінця року може втратити €600 мільйонів через заборону експорту агропродукції

Україна до кінця року може втратити €600 мільйонів через заборону експорту агропродукції
Фото: з відкритих джерел

Україна до кінця року може втратити до 600 млн євро, якщо деякі країни Європейського Союзу продовжать обмеження на імпорт української агропродукції.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“Кожного місяця, не маючи можливості імпортувати у ці п’ять країн (членів ЄС, які ввели ембарго на імпорт – авт.), ми втрачали порядку 170 млн євро. Зараз, якщо ми будемо продовжувати втрачати, то до кінця року ми ще втратимо порядку 600 млн євро”, – сказав він.

Марчук зазначив, що, попри таку велику суму втрат, ключовим для України залишається збереження транзиту через території країн-сусідів. За його словами, після введення заборони на експорт у травні 2023 року, почали виникати проблеми із транзитними перевезеннями української агропродукції. 

Експерт підкреслив, що саме забезпечення транзиту є дуже важливим для українського агроекспорту, адже переважно Україна постачає продовольство у треті країни, перевозячи його територією країн-сусідів. 

Нагадаємо, Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.

Попри це, Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження. Причому у Варшаві заявили, що їхні обмеження діятимуть безстроково. Словацькі обмеження діятимуть до кінця року.

Водночас Румунія погодилась на компроміс Єврокомісії щодо імпорту українського зерна.

Болгарія ж від ідеї продовження заборони відмовилася. У четвер Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-do-kinczya-roku-mozhe-vtratyty-e600-miljoniv-cherez-zaboronu-eksportu-agroprodukcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати