Українським коридором у Чорному морі за 7 місяців експортували вантажів більше, ніж за рік роботи “зернової угоди”

Українським коридором у Чорному морі за 7 місяців експортували вантажів більше, ніж за рік роботи “зернової угоди”
Фото: з відкритих джерел

За сім місяців Українським морським коридором експортовано 33,8 млн тонн вантажів, що вже більше, ніж за рік роботи “зернової угоди”, в якій брали участь ООН, росія та Туреччина. 

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Він нагадав, що Україна відкрили коридор в серпні 2023 року,  після того, як росія остаточно вийшла з Зернової ініціативи та розпочала системні атаки на портову інфраструктуру та агропотужності.

“Сьогодні Українським коридором пройшло 1140 суден, які експортували 33,8 мільйонів тонн вантажів до 40 країн світу. З них 23,1 мільйони тонн – продукція українських аграріїв”, – підкреслив Кубраков.

За його словами, наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 150 суден, які мають експортувати майже 5 млн тонн вантажів.

“Можемо говорити, що ми вийшли майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадили значно ефективніший логістичний шлях без участі держави-агресора, продовжуючи бути гарантом продовольчої безпеки світу. Це ще одна спільна перемога держави, ЗСУ та всієї морської інфраструктурної галузі”, – підсумував міністр.

Image 38
Перегляди: 35
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-dosyagla-dovoyennyh-obsyagiv-eksportu-z-portiv-velykoyi-odesy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати