Україна експортує органічні продукти до понад 40 країн: що продаємо

Україна експортує органічні продукти до понад 40 країн: що продаємо
Фото: з відкритих джерел

Україна експортує органічну продукцію, а це більше 80 різних товарів до понад 40 країн світу. В переліку експортних позицій, окрім сировинної частки, є й готова продукція — шоколад, молочна продукція, мед, морозиво.

Про це повідомив директор сертифікаційного органу «Органік Стандарт» Сергій Галашевський під час заходу «Експорт органічної продукції з України 2020: аналіз та тенденції».

«Основною статтею українського органічного експорту залишається кукурудза, хоча в 2020 році обсяги її експорту знизилися порівняно з попереднім роком — з 228 тис. т до 104 тис. т. Експорт органічної пшениці впав до мінімального за 5 років рівня — до 50,8 тис. т. Також утричі зменшився експорт насіння соняшнику — з 20,7 тис. т до 7,4 тис. т», — розповідає Сергій Галашевський.

За його словами, в 2020 році спостерігалося нарощення експорту соняшникової олії — з 16 тис. т до 20,5 тис. т, а також сої — з 60 тис. т до 88 тис. т.

«Тенденція до зростання експорту олії соняшникової збережеться й надалі, оскільки в цьому сегменті на органічному ринку працюють активні компанії, які налаштовані відкривати нові ринки», — зауважує Сергій Галашевський.

Також він відмітив, що до топ-10 експортованої продукції з України входить ріпак (в 2020 р. експортовано 10,1 тис. т), чорниця заморожена (6 тис. т), макуха соняшникова (7,4 тис. т), горох (3,9 тис. т) та яблучний концентрат (3,4 тис. т).

Останнім часом зростає експорт замороженої органічної малини. В 2020 році він зріс утричі порівняно з 2019 роком і становив 3,2 тис. т.

«Пшоно випало з топ-10, але не за рахунок обсягів, а через те, що інших продуктів експортується більше. Але, незважаючи на це, Україна є основним постачальником органічного пшона на території ЄС. У 2020 році експортовано 4,1 тис. т», — додає Сергій Галашевський.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-eksportuye-organichni-produkty-do-ponad-40-krayin-shho-prodayemo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати