Україна готова змінити правила експорту зерна до п’яти країн ЄС – уряд схвалив схему ліцензування

Україна готова змінити правила експорту зерна до п’яти країн ЄС – уряд схвалив схему ліцензування
Фото: з відкритих джерел

Уряд схвалив нову процедуру експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику та пшениці, відповідно до якої потрібно отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики, щоб постачати ці культури до п’яти держав – членів ЄС, що межують з Україною.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає  пресслужба міністерства.

«Ми віримо, що така схема роботи задовольнить усі сторони. І навіть ті три країни, які зараз виступають проти українського аграрного експорту, також доєднаються до цього плану. Оскільки у всіх нас одна мета – перемога у цій страшній війні. А для цього має бути взаєморозуміння і взаємопідтримка між нами», – сказав Сольський.

Сольський назвав конструктивним довгоочікуване рішення Європейської комісії щодо зняття обмежень на експорт української агропродукції з введенням додаткових заходів контролю, і Україна вдячна за таку позицію.

Очільник Мінагрополітики додав, що Україна протягом 72 годин напрацювала і представила до Європейської комісії план дій задля контролю за експортом. За словами Сольського, пропозиція української сторони має розрядити ситуацію.

«Згідно з нашим планом дій, Україна буде контролювати і регулювати експорт наступним чином. Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і обсяг аграрної продукції з чотирьох культур, вони, у свою чергу, визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких обсягах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами», – наголосив міністр.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-gotova-zminyty-pravyla-eksportu-zerna-do-pyaty-krayin-yes-uryad-shvalyv-shemu-liczenzuvannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати