Україна і Польща близькі до розв’язання зернового питання, але є нюанс

Україна і Польща близькі до розв’язання зернового питання, але є нюанс
Фото: з відкритих джерел

Україна і Польща близькі до рішення щодо зернового питання. Однак воно може всіх не влаштовувати, заявив премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск.

“Ані прем’єр-міністр Шмигаль, ані я, ми не будемо мати 100-відсоткового задоволення, сатисфакції. Але в цьому полягає сучасна політика”, – заявив він.

Туск підкреслив, що Україна та Польща шукають рішення, які, можливо, “не будуть всіх повністю влаштовувати”.

“Але які будуть захищати основні інтереси польських фермерів і польських виробників, а з іншого боку – українських. Ми шукаємо і ми близькі знайти рішення. Як я вже говорив щодо кількості сільгосппродукції, яка може поставлятися до Польщі. Ми вже близькі до того, щоб транзит, який проходить Польщею, не робив проблем польському ринку”, – заявив очільник польського уряду.

Він підкреслив, що Польща захищатиме свої інтереси в ЄС.

“Це рішення, які не зовсім викликають захоплення в української сторони. Але ми шукаємо таких методів, які не були б ні для кого болісними. Я переконаний, що завдяки нашому підходу всі сторони будуть почувати себе зрозумілими. А це найважливіше”, – сказав Туск.

Він додав, що радий, що сторони знайшли взаєморозуміння щодо напрямку дій.

Премʼєр Польщі розраховує на розуміння всіх зацікавлених: фермерів і перевізників.

“Щоб ми спільно оцінили позитивно зусилля Варшави в цьому питанні. І що ми зрозуміли, що у спільності інтересів Польщі і України наше майбуття. Щоб ніхто в будь-який спосіб не дозволив Росії чи іншим ворогом поділити нас”, – заявив він.

У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами двох країн

У Варшаві другий день тривають переговори між Україною та Польщою щодо агроекспорту. 

Вчора відбулась міжміністерська зустріч із залученням представників профільних аграрних асоціацій двох країн. Участь у переговорах взяли з української сторони міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, заступник міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра економіки Тарас Качка. З польської – міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський, заступник міністра Міхал Колодзейчак, представники українських та польських аграрних асоціацій.  

Під час зустрічі Микола Сольський наголосив на важливості проведення переговорів у широкому форматі із залученням профільних асоціацій, а також пошуку рішень для вирішення ситуації з експортом української агропродукції.

“Важливо, що ми почали спілкуватися у такому форматі. Можемо вислухати і почути один одного, українська і польська сторони, і знайти спільні точки зору. Краще ніж ми з вами ситуацію ніхто не знає”, – відзначив на початку зустрічі Микола Сольський. 

Українська сторона представила польським колегам аналіз свого експорту  у Польщу та  інші країни ЄС. А також зміни, які відбуваються в агроекспорті з початку повномасштабного вторгнення росії, в тому числі завдяки роботі морського коридору. Ці цифри розвінчують негативну інформацію навколо українського агроекспорту. 

Перемовини між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства та розвитку села Республіки Польща тривають.

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-i-polshha-blyzki-do-rozvyazannya-zernovogo-pytannya-ale-ye-nyuans
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати