Україна імпортувала овочів на $ 352,3 млн

Україна імпортувала овочів на $ 352,3 млн
Фото: з відкритих джерел

Україна майже ніколи не експортувала овочі, а в переважній більшості займалася їх імпортом. І 2022 рік не став виключенням, але зі своїми особливостями. 

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

За результатами 2022 року було імпортовано 415,4 тис. т овочів різного виду, що на 2% менше аналогічного показника минулого року. При цьому, імпорт овочів в грошовому вимірі виріс на 41% і становив 352,3 млн USD. Таке значне зростання грошового виміру в порівнянні з натуральним зумовлено як зміною структури поставок, так і світовим зростанням цін на овочі.

Війна, яку розпочала росія на території України, призвела до суттєвого зміну структури імпортних поставок. Якщо в 2021 році основу  імпорту склала картопля (42% загального обсягу імпорту), помідори (24%) та огірки (6%), то в 2022 році це цибуля (25%), помідори (24%) та морква (13%). Значно зросли імпортні поставки моркви (в 10,7 разів до  53,9 тис. т), цибулі (в 4,6 разів до 105,5 тис. т),  капусти (в 2,7 разів до 51,6 тис. т). Водночас, імпорт картоплі скоротився на 92% до 13,9 тис. т.

Причиною зростання імпорту традиційних для України овочів є тимчасова окупація частини півдня України, а саме Херсонської та Запорізької областей, які спеціалізуються на вирощуванні овочів. Неможливість забезпечувати інші регіони України призвело до виникнення дефіциту, котрий не змогли перекрити фермери з решти областей України. Щоб забезпечити українських споживачів необхідними овочами, довелося збільшити саме імпортні поставки.

Однак, подібна ситуація тимчасова. Вже деокупована частина  Херсонської області, очікуємо подальше просування наших військ. Окрім того, фермерські господарства з інших регіонів України зможуть збільшити обсяги виробництва цих овочів вже цього року і Україна знову зможе  забезпечувати себе так необхідними овочами.

copy-copy-copy_60959983 (4)

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-importuvala-ovochiv-na-3523-mln
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати