Україна, Литва і Польща підписали декларацію з важливими аграрними ініціативами

Україна, Литва і Польща підписали декларацію з важливими аграрними ініціативами
Фото: з відкритих джерел

Очільник ВАР Андрій Дикун взяв участь у третій зустрічі парламентських делегацій України, Литви та Польщі, що днями відбулася у Варшаві в межах роботи Люблінського трикутника. Результатом зустрічі стало підписання Декларації, яка містить низку важливих ініціатив та закликів до держав-членів ЄС та інституцій Євросоюзу.

Серед основних положень Декларації:

  1. Заборона на імпорт сільськогосподарської продукції з рф та білорусі до ЄС.
  2. Розгляд можливості заборони транзиту сільгосппродукції з рф та білорусі через територію ЄС.
  3. Обмеження доступу російських сільгоспвиробників до передових світових технологій та обладнання.
  4. Запровадження інтервенційної системи для закупівлі надлишків зерна в періоди несприятливих ринкових цін. Це сприятиме стабілізації цін на зерно та забезпеченню доходів хліборобів.
  5. Обмеження потенційно недобросовісної торговельної практики, включаючи фальсифікацію інформації про країну походження.
  6. Допомога Україні у відновленні ринкових позицій за межами Європи шляхом відновлення каналів збуту.
  7. Засудження росії за експорт незаконно привласненого зерна з тимчасово окупованих територій України.

Особливо важливим є включення до Декларації пункту про обмеження доступу російських сільгоспвиробників до передових технологій та обладнання. Цю пропозицію було внесено очільником ВАР на попередніх зустрічах, і тепер вона стала частиною спільної позиції. Така заборона суттєво ускладнить для росії розвиток агросектору.

Комітет з питань розвитку сільського господарства та розвитку сільських територій Сейму Республіки Польща самостійно розішле копію Декларації інституціям ЄС. Це сприятиме подальшому діалогу та реалізації зазначених пунктів.

Ця зустріч підкреслює важливість співпраці між країнами Люблінського трикутника та їхній спільний внесок у захист сільськогосподарських ринків від російської агресії.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-lytva-i-polshha-pidpysaly-deklaracziyu-z-vazhlyvymy-agrarnymy-inicziatyvamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати