Україна має високий потенціал розвитку аквакультури й може доєднатися до гравців світового ринку

Україна має високий потенціал розвитку аквакультури й може доєднатися до гравців світового ринку
Фото: з відкритих джерел

Розвиток сектору аквакультури, нарощування експортного потенціалу рибного господарства, створення справедливих умов для ведення бізнесу обговорили під час семінару «Аквакультура. Актуальне». Захід відбувся під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні за участі представників профільних організацій.

Віталій Головня наголосив, що основне завдання цього року спільними зусиллями розвивати сектор аквакультури в Україні.

«У сфері глобальної продовольчої безпеки аквакультура є одним з найбільш зростаючих секторів. Це одна з найекологічніших галузей, при вирощуванні якої виділяється найменше СО2, у порівнянні з іншими напрямками тваринництва. Споживання риби стає популярним у всьому світі. Починаючи з 2016-го року світова аквакультура випередила глобальне промислове рибальство. І Україна з її природним потенціалом може доєднатися до гравців світового ринку аквакультури», – сказав заступник Міністра агрополітики.

За його словами, Україна, на відміну від низки європейських країн, має значний водогосподарський фонд штучних водойм комплексного призначення. Каскад Дніпра і Придунайські лимани та озера складають понад 1 млн га. До того ж ми маємо 49 тис. водних об’єктів рибного господарства (стави, озера та малі водосховища).

Під час семінару було представлено ґрунтовні доповіді про комплексну концепцію відновлення аквакультури після завершення війни. Доповідачі окреслили низку проблемних питань, які стосуються законодавчого врегулювання галузі, а саме в частині орендних відносин, створення справедливих умов для ведення діяльності бізнесу, стимулювання розвитку марикультури.

Крім того, було зазначено про розширення можливостей доступу до нових ринків, нарощування експортного потенціалу, налагодження діалогу між бізнесом, владою та суспільством.

У семінарі взяли участь представники Департаменту організації використання водних біоресурсів, аквакультури та наукового забезпечення Держрибагентства, ДП «Укрриба», ДУ «Іхтіопатологічна лабораторія», ДУ «МТЦ з аквакультури».

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-maye-vysokyj-potenczial-rozvytku-akvakultury-j-mozhe-doyednatysya-do-gravcziv-svitovogo-rynku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати