Україна може скоротити обсяг переробки соняшнику в новому сезоні

Україна може скоротити обсяг переробки соняшнику в новому сезоні
Фото: з відкритих джерел

Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», за сезон-2022/23 в Україні було перероблено 13,9 млн тонн соняшнику, що на 20% перевищило показник сезону-2021/22 та на 4% – показник 2020/21 МР.

«Такого показника, незважаючи на скорочення врожаю у 2022 р. до семирічного мінімуму, вдалося досягти перш за все за рахунок рекордних перехідних залишків на початок 2022/23 МР, які оцінюються нами в 3,5 млн тонн», – зазначає аналітик олійних ринків агентства «АПК-Інформ» Світлана Киричок.

Вона прогнозує, що в новому сезоні-2023/24 переробка олійної, скоріш за все, скоротиться внаслідок скорочення загальної пропозиції соняшнику на внутрішньому ринку.

Так, за оновленим прогнозом АПК-Інформ, урожай даної культури в Україні у 2023 р. збільшиться до 13,4 млн тонн (+7% до 2022 р.), проте за рахунок скорочення перехідних залишків на 98% відбудеться скорочення загальної пропозиції на 16%. Внаслідок цього обсяг переробки соняшнику в сезоні-2023/24 може становити близько 12,4 млн тонн (-11%), але буде залежати від низки факторів.

Передусім це темпи та обсяги експорту соняшнику. Варто відзначити, що Єврокомісія прийняла рішення не продовжувати заборону на імпорт українських сільгоспкультур до 5 країн ЄС після 15 вересня, але Польща, Угорщина та Словаччина продовжили дану заборону в односторонньому порядку. А от до Болгарії та Румунії експорт українського соняшнику, найвірогідніше, відновиться вже найближчим часом, про що свідчить підвищення активності експортно-орієнтованих компаній у даному напрямку. Це може призвести до збільшення конкуренції за сировину на внутрішньому ринку, а також надати підтримку цінам, які майже за 2 тижні збиральної кампанії знизилися більш ніж на 4000-5000 грн/т, зауважує експерт.

Ще один суттєвий фактор впливу – це темпи експорту соняшникової олії, які залежатимуть від пропускної здатності альтернативних шляхів експорту.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-mozhe-skorotyty-obsyag-pererobky-sonyashnyku-v-novomu-sezoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  23 Вересня

  Зернова суперечка – перша, але не остання економічна дискусія при вступі України до ЄС, – міністр АПК

  Сівалка Väderstad Proceed V стане доступною для замовлення наприкінці 2024 року

  Українські аграрії зібрали вже 37,4 млн тонн нового врожаю

  Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною

  22 Вересня

  Понад 32 млрд гривень отримали аграрії з початку року за програмою «Доступні кредити 5-7-9»

  На олії з мікробів смажатимуть котлети та картоплю фрі — краще для екології та здоров’я

  Єгипет замість російської пшениці планує придбати французьку та болгарську 

  Три судна рухаються до українських морських портів: їх завантажать зерном

  Молочні асоціації України й Польщі закликали уряди до конструктивного діалогу

  Накопичення вагонів у напрямку західних прикордонних переходів зросло до 11 тисяч

  БІЛЬШЕ НОВИН