Україна наближається до нових рекордів з експорту цукру

Україна наближається до нових рекордів з експорту цукру
Фото: з відкритих джерел

Український експорт цукру в березні 2024 року становив 81 тис. т порівняно з 75 тис. т у попередньому місяці та 48 тис. т у березні 2023 року.

Про це повідомляє Shareuapotential із посиланням на дані митної статистики.

За першу половину сезону 2023/24 український експорт цукру становив 430 тис. т, що на 64% більше 262 тис. т за відповідний період попереднього маркетингового року.

«З огляду на наявні обмеження на обсяги українського експорту цукру до Європи (нагадаємо, що протягом 2022 та 2023 років майже весь експорт цукру з України було направлено до країн ЄС), українські експортери починають відправлення цукру до країн Африки та Азії (зокрема через українські глибоководні порти)», — зазначили аналітики. 

Зважаючи на те, що торік Україна виробила близько 1,8 млн т цукру за внутрішнього споживання в 1 млн т, поточного сезону країна може перевищити показники попередніх років та експортувати 700-800 тис. т, припускають фахівці. При цьому країни ЄС цього року готові імпортувати не більше 300-400 тис. т українського цукру.

Основними експортерами українського цукру є трійка провідних виробників — «Радехів-Цукор», «Укрпромінвест-Агро» та «Астарта». Частка топ-3 у загальному експорті оцінюється у 60-70%.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-nablyzhayetsya-do-novyh-rekordiv-z-eksportu-czukru
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати