Україна незадоволена субсидіями польським фермерам: не відповідають правилам СОТ

Україна незадоволена субсидіями польським фермерам: не відповідають правилам СОТ
Фото: з відкритих джерел

Субсидії, які Польща надала своїм аграріям у відповідь на зростання експорту зерна з України, не відповідають правилам Світової організації торгівлі (СОТ).

Про це заявив заступник міністра економіки України Тарас Качка, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Раніше польський уряд затвердив допомогу сільському господарству Польщі у розмірі 10 млрд. злотих (2,4 млрд. доларів), щоб допомогти її фермерам конкурувати з надлишком зерна з України, який нібито накопичився в Польщі.

“Ці субсидії виходять далеко за межі того, що дозволено правилами СОТ”, – сказав Качка на конференції Міжнародної ради із зерна (IGC) у Лондоні, зазначивши, що вони можуть стати джерелом торгових проблем у всьому світі.

Польща була одним із найрішучіших прихильників Києва після вторгнення Росії у лютому 2022 року, проте проблема зерна викликала напруженість у польському уряді, який покладається на підтримку сільських мешканців.

Польща, Болгарія, Угорщина, Румунія та Словаччина стали альтернативними транзитними маршрутами для українського зерна, компенсувавши зниження експорту через чорноморські порти країни після вторгнення.

Проте мільйони тонн зерна надійшли до цих країн, що призвело до зниження цін для місцевих фермерів та спонукало їх відповідні уряди в односторонньому порядку запровадити заборони на імпорт українських продуктів харчування.

Заборона імпорту з України
Європейський союз 2 травня досяг угоди, що дозволяє п’яти країнам заборонити внутрішні продажі української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника (90% імпорту з України), дозволивши при цьому транзит на експорт до інших країн, у тому числі до інших країн ЄС.

Європейська комісія, яка займається торговельною політикою ЄС, заявляє, що заборони будуть зняті до середини вересня, і до цього часу вона очікує на покращення в доставці зерна з України та через країни транзиту.

“Ми не бачимо фактичного негативного впливу на внутрішні ринки цих держав та інтенсивно працюємо з ЄС над тим, як забезпечити безперебійну роботу всіх торговельних шляхів”, – сказав Качка.

Він додав, що торговельні проблеми, викликані війною, “приводять до припущень, спекуляцій та несправедливої торговельної практики, (коли) насправді торгівля є ключовим фактором, який може стабілізувати ринки”.

ЄС лібералізував весь імпорт із України на перші 12 місяців із червня 2022 року, щоб допомогти Києву відобразити вторгнення Росії. Минулого місяця він погодився продовжити зупинення тарифів ще на рік.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-nezadovolena-subsydiyamy-polskym-fermeram-ne-vidpovidayut-pravylam-sot
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  23 Вересня

  Зернова суперечка – перша, але не остання економічна дискусія при вступі України до ЄС, – міністр АПК

  Сівалка Väderstad Proceed V стане доступною для замовлення наприкінці 2024 року

  Українські аграрії зібрали вже 37,4 млн тонн нового врожаю

  Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною

  22 Вересня

  Понад 32 млрд гривень отримали аграрії з початку року за програмою «Доступні кредити 5-7-9»

  На олії з мікробів смажатимуть котлети та картоплю фрі — краще для екології та здоров’я

  Єгипет замість російської пшениці планує придбати французьку та болгарську 

  Три судна рухаються до українських морських портів: їх завантажать зерном

  Молочні асоціації України й Польщі закликали уряди до конструктивного діалогу

  Накопичення вагонів у напрямку західних прикордонних переходів зросло до 11 тисяч

  БІЛЬШЕ НОВИН