Україна офіційно попередила Польщу: будемо судитися через зернове ембарго

Україна офіційно попередила Польщу: будемо судитися через зернове ембарго
Фото: з відкритих джерел

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна подасть на Польщу в арбітраж Світової організації торгівлі через зернове ембарго. Про це він написав у соцмережі X (раніше – Twitter).

“Україна, попри війну і блокування Росією наших портів, дотримується своїх зобовʼязань як за Угодою про асоціацію з ЄС, так і за правом СОТ. Ми не мали й не маємо намірів шкодити польським фермерам. Ми дуже цінуємо підтримку від польського народу і польських родин. Але у випадку порушення торгового права в інтересах передвиборчого політичного популізму Україна буде змушена звернутись до арбітражу СОТ щодо компенсації збитків за порушення норм ГАТТ [Генеральна угода з тарифів і торгівлі]”, – заявив Шмигаль.

Слова прем’єра про передвиборчий популізм пов’язані з тим, що 15 жовтня 2023 року в Польщі мають відбутись чергові парламентські вибори для обрання усього складу Сейму та Сенату.

У вівторок, 12 вересня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна не відмовиться від ембарго на імпорт українського зерна, навіть якщо воно буде зняте на рівні Євросоюзу.

“Я запевняю все польське село, що ми твердо захищатимемо польського фермера. Ми не погодимося з тим, щоб бюрократи ЄС нав’язували нам свою владу”, – заявив він.

Тимчасове європейське ембарго на імпорт українського зерна до п’яти країн ЄС закінчується 15 вересня.

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 36
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-oficzijno-poperedyla-polshhu-budemo-sudytysya-cherez-zernove-embargo
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати