Україна подала позови проти трьох країн ЄС через заборону українського зерна

Україна подала позови проти трьох країн ЄС через заборону українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону на імпорт агропродукції. Українські чиновники вважають, що заборона на імпорт агропродукції порушує міжнародні зобов’язання цих країн і односторонні дії членів ЄС у сфері торгівлі є неприйнятними.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр, міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, в результаті односторонньої заборони на імпорт українські експортери вже зазнали значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

“Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів”, – пояснила Юлія Свириденко.

В той же час вона наголосила, що в Україні сподіваються, що тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю і що дані держави знімуть свої обмеження і Україні не доведеться зʼясовувати відносини в судах.

Як заявив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка сказав в інтерв’ю Politico, дії трьох країн ЄС є виявом “повної недовіри до Єврокомісії”.

“Протягом багатьох років Єврокомісія була організатором торговельних переговорів та інституцією торговельної політики для всього ЄС. І ми раніше працювали на цій основі. Системний підхід Будапешта і Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці буде проблемою для ЄС загалом, тому що там немає єдності”, – підкреслив Качка.

За його словами, важливо довести, що ці дії є юридично неправильними і  тому Київ почне судові процеси.

Тоді як Словаччина лише продовжила попередню заборону ввезення чотирьох видів зерна з України, Польща на вихідних ввела додаткові заборони на українське борошно та корми. Угорщина пішла ще далі і заборонила додатково 25 продуктів, про які раніше не йшлося, включно з м’ясом.

Качка заявив, що якщо Варшава не скасує додаткові заборони, Україна вживе заходів у відповідь і заборонить імпорт фруктів і овочів з Польщі. Дії Угорщини з ігнорування вказівок Єврокомісії він назвав “дуже сміливими”.

За словами торгового представника України, ембарго на українські агропродукти не допоможе аграріям трьох країн і є помилковим. Він також відповів на заяву урядів в Будапешті та Варшаві про те, що вони діють, аби захистити своїх фермерів від сплеску українських продуктів.

“Ця аргументація помилкова. Заборона не вплине на ціни, тому що ціни є глобальними. Україна готова взяти на себе відповідальність за те, щоб наш експорт не створював цунамі в сусідніх країнах, і запровадити систему експортних ліцензій на зерно в реальному часі”, -підкреслив Качка.

Нагадаємо, у п’ятницю Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.

Попри це, Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження. Причому у Варшаві заявили, що їхні обмеження діятимуть безстроково. Словацькі обмеження діятимуть до кінця року.

Водночас Румунія погодилась на компроміс Єврокомісії щодо імпорту українського зерна.

Болгарія ж від ідеї продовження заборони відмовилася. У четвер Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-planuye-sudytysya-z-troma-krayinamy-yes-cherez-zaboronu-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати